Sabiedrības līdzdalība
Soli pa solim līdz veiksmīgai partnerībai

10. augustā plkst. 13.00 aicinām piedalīties pasākumā Soli pa solim līdz veiksmīgai partnerībai ar pašvaldību aktīvas organizācijas, kas darbojas Talsu novadā – nevalstiskās organizācijas, sociālos uzņēmumus, jaunatnes organizācijas, kā arī aktīvas kopienas, jauniešus un līderus.

Pasākumu organizē Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA) sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību ar mērķi rosināt apzinātu sadarbību veidošanu, izprast veiksmīgu sadarbību nosacījumus un izmēģināt praktiskus rīkus sadarbības uzsākšanā un ilgtermiņa sadarbības uzturēšanā. Pasākuma laikā dalībnieki tiks aicināti dalīties ar pieredzi un ieteikumiem, veidojot sadarbību ar pašvaldību, kā arī izmēģināt praktiskus rīkus sadarbības uzsākšanā, veidojot veiksmīgas ilgtermiņa partnerības.

Pasākums notiks Talsu Tautas nama Tornīša zālē (Talsi, Lielā iela 19/21). Lai piedalītos, jāaizpilda elektroniska pieteikuma forma.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija (LSUA) sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību un partnerorganizācijām no Kipras, Portugāles, Zviedrijas un Lietuvas strādā pie tā, lai uzlabotu kopienas organizāciju un sociālo uzņēmumu sadarbību ar pašvaldībām. Gada laikā tika izstrādātas piecas datubāzes ar aktīvajām organizācijām (Latvija, Lietuva, Zviedrija, Kipra, Portugāle), kā arī četru Eiropas partnerorganizāciju komunikācijas platformās. Šīs datubāzes kalpo kā lielisks informācijas avots, lai apzinātu vietējās organizācijas un to darbības jomas, kā arī atrastu sadarbības partnerus starptautiskajām sadarbībām. Pārskats Kādas ir vajadzības un izaicinājumi veiksmīgas sadarbības veidošanai starp pašvaldībām un kopienas organizācijām?” aplūko izaicinājumus, ar kādiem organizācijas saskaras, veidojot sadarbības, kā arī iemeslus partnerību veidošanai.

Pētot labās prakses piemērus vairākās Eiropas valstīs, ir apkopotas darbības un soļi efektīvas pieejas sadarbības attīstībai informatīvajā materiālā Sadarbības veicināšana starp pašvaldībām un kopienu organizācijām, kas darbojas ar jauniešiem“, kas ļautu panākt raitāku procesu norisi un praktiskākus rezultātus, no kā labumu gūt var gan nevalstiskās organizācijas, gan to sadarbības partneri pašvaldībās, gan abu organizāciju ieinteresētās puses un klienti, gan plašāka sabiedrība.

Ir izveidotas arī politikas rekomendācijas Politikas rekomendācijas pašvaldību un kopienas organizāciju sadarbībai jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai”, sniedzot ieteikumus, ar kuru palīdzību var stiprināt un uzturēt sadarbību, neraugoties uz izaicinājumiem, ar ko saskaras katra pašvaldība.

Pašvaldību un kopienas organizāciju sadarbības tika pētītas projekta LOCAL-Y-MPACT” ietvaros. Projekta mērķis ir stiprināt sadarbību starp kopienās balstītām jaunatnes organizācijām, sociālajiem uzņēmumiem un vietējām pašvaldībām, kā arī attīstīt sociālo uzņēmējdarbību kā efektīvu instrumentu ekonomiskās nevienlīdzības mazināšanai, sociālās iekļaušanas un integrācijas veicināšanai ilgtspējīgas sabiedrības veidošanā un aktīvas līdzdalības veicināšanai pilsoniskajā sabiedrībā.