2025. gada 27. maijā notiks Slīteres Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanas sanāksmes:

  • plkst.13.00 Lībiešu tautas namā Mazirbē (adrese: Lībiešu tautas nams”, Mazirbe, Kolkas pagasts, Talsu novads., LV-3275);
  • plkst.17.00 Kolkas tautas namā (adrese: Tautas nams, Kolka, Talsu novads, LV-3275).

Sanāksmēm varēs pieslēgties tiešsaistē, un saites uz sanāksmēm tiks publicētas 26. maijā vietnē https://environment.lv/ sadaļā Aktualitātes”. Abas sanāksmes ir plānotas ar identisku saturu, pēc sanāksmēm būs pieejamas prezentācijas un to ieraksti.

Dabas aizsardzības plāna uzdevums ir saskaņot dabas aizsardzības, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības un citas intereses, tā, lai tiktu saglabātas teritorijas dabas vērtības. Dabas aizsardzības plāna izstrādes ietvaros tiks izvērtēti priekšlikumi teritorijas turpmākai aizsardzībai, apsaimniekošanai un attīstībai.

Aicinām ikvienu interesentu, tostarp zemes īpašniekus, konstruktīvi iesaistīties un piedalīties sanāksmēs — klātienē vai attālināti, lai iegūtu informāciju par dabas aizsardzības plāna izstrādes procesu un savlaicīgi izteiktu savu viedokli par turpmāko teritorijas apsaimniekošanu un izmantošanu.

Savus viedokļus un priekšlikumus par Slīteres Nacionālā parka turpmākās attīstības vīziju aicinām izteikt sanāksmju laikā vai rakstiski, adresējot tos dabas aizsardzības plāna izstrādātājai — SIA Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” (Vīlandes iela 3–6, Rīga, LV-1010, www.environment.lv) vai sūtot uz e-pasta adresi: slitere@environment.lv

Slīteres Nacionālais parks vēsturiski izveidots 1923. gadā kā „Slīteres dabas piemineklis”. Šodien tas ir valsts nozīmes īpaši aizsargājama dabas teritorija, un tā kopējā platība aizņem 16 414 ha. Nacionālais parks ir iekļauts putniem starptautiski nozīmīgo vietu sarakstā un Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā Natura 2000.

Sanāksmju vietas būs pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta „Dabas aizsardzības plānu izstrāde bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai rezervātos un nacionālajos parkos” Nr. 2.2.3.3/1/24/I/001 ietvaros.

Logo ansamblis

Saistītas tēmas

Kolka Publiskās apspriešanas Sabiedrības līdzdalība Vide