Sabiedrības līdzdalība

15. maijā plkst. 10.00 notiks starptautiskā konference Kodolenerģija Latvijai”. Konferences mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izpratni par kodolenerģijas lomu Latvijas klimata mērķu sasniegšanā un enerģētiskās neatkarības stiprināšanā. Konferencē uzstāsies pasaules līmeņa enerģētikas un kodolenerģijas eksperti no Latvijas un ārvalstīm.

Starptautiskā konference „Kodolenerģija Latvijai”

Konferenci atklās Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis un Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andris Šternbergs. Kodolenerģijas aktualitāti Latvijā apliecina Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavotais un 2024. gada janvārī un atkārtoti martā publicētais informatīvais ziņojums „Kodolenerģētikas attīstības iespējas Latvijā”, informē biedrības „Attīstības un inovāciju mācību centrs” koordinatore Ieva Vītoliņa. Konferencē tiks sniegts ieskatu par kodolenerģiju Latvijas kopējās enerģijas bilancē.

Konferencē uzstāsies Igaunijas Klimata ministrijas kodolenerģijas un radiācijas aizsardzības jomas vadītāja, Igaunijas Kodolenerģijas darba grupas koordinatore Rēlika Runnela (Igaunija), Maģistrs enerģētikas un vides tiesībās, Kāstltaunas tiesību direktors Saimons Stetfords (Apvienotā karaliste), Karaliskā Tehnoloģiju institūta (KTH) profesors, Orlen Synthos Green Energy (OSGE) vecākais padomnieks Vaclavs Gudovskis (Zviedrija), Dr. enerģētikas ekonomikā, Fermi Energia līdzdibinātājs un izpilddirektors Kalevs Kallemets (Igaunija), Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas institūta profesors Antans Sauhats un kodolenerģijas padomnieks Francijas vēstniecībās Lielbritānijā, Somijā un Baltijas valstīs Nikolass Deviktors (Francija).

Konferencē aicināti piedalīties dalībniekus no valsts un pašvaldību institūcijām, enerģijas ražošanas un sadales uzņēmumiem, studentus un skolēnus, kā arī visus, kam interesē enerģijas ražošana, kas ir videi draudzīga, aizņem mazas dabas teritorijas un praktiski nerada izmešus. Konference norisināsies tiešsaistē un klātienē Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē Paula Valdena ielā 5, Rīgā. Konference notiks ar sinhrono tulkojumu latviešu un angļu valodā, tajā var reģistrēties bez maksas konferences mājaslapā. Dalība bez maksas.

Konferenci atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, SIA „Fazer Latvija”, bezpeļņas organizācija „Generation Atomic”, starptautiskā organizācija „World Nuclear Association”, starptautiskā kustība „Stand Up for Nuclear” un SIA „Odo”.

Konference norisināsies ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta „Tehnoloģiju zināšanas Latvijas nākotnei” ietvaros. Konferenci organizē un par saturu atbild nevalstiskā organizācija „Attīstības un inovāciju mācību centrs”.