Novadā
auto

Talsu novada pašvaldība konkursa kārtībā noslēgusi līgumus par divu mikroautobusu VW Crafter un astoņu vieglo pasažieru automašīnu Peugeot 2008 nomu uz pieciem gadiem dažādu pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Līgumu mērķis ir veikt plānveidīgu, pakāpenisku autoparka atjaunošanu, samazinot transporta ekspluatācijas izdevumus un uzlabojot autotransporta funkcionalitāti.

Abu jauno mikroautobusu noma 60 mēnešu periodā pašvaldībai izmaksās 86 690,26 eiro (bez PVN), bet vieglo transportlīdzekļu noma ir noslēgta par līgumcenu 78 465,60  eiro (bez PVN). Pēc iepirkumu konkursa noslēgšanās līgumu slēgšanas un piegādes tiesības saskaņā ar SEB bankas auto līzingu ir piešķirtas SIA „Moller Auto Latvia” un SIA „LM Auto”.

Pašvaldības līzingā iegādātie deviņpadsmitvietīgie VW Crafter 50 Kasten SLW spēkrati primāri ir domāti skolēnu pārvadāšanai, kā arī kultūras un sporta pasākumu apmeklēšanai, tostarp dažādiem citiem izbraucieniem, nodrošinot transporta līdzekļu pieejamību visām Talsu novada iestādēm un struktūrvienībām. Savukārt iepirkumu procedūru rezultāti paredz, ka vieglās pasažieru automašīnas Peugeot 2008 (2022. gada modeļi) pašvaldībai pakāpeniski tiks piegādātas līdz 30. septembrim, un tās paredzētas pilsētu un pagastu pārvalžu vadītāju lietošanai.

Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Transporta daļas vadītājs Jānis Pauliņš informēja, ka drīzumā paredzēts iepirkums par jaunu autotransporta vienību iegādi arī Talsu novada Sporta skolas, pansionāta „Lauciene” un pašvaldības policijas vajadzībām. Līdzšinējā pieredze rāda, ka lietderīgāk ir iegādāties jaunu, nevis lietotu automašīnu. Ņemot vērā esošo situāciju Ukrainā un Covid-19 krīzes izraisītās ekonomiskās sekas, jaunu auto iegāde ir krietni apgrūtināta, jo ražošana notiek ar nepilnu jaudu un piegāžu termiņi ir daudz garāki.

„Kopumā pašvaldības autoparks ir novecojis un realitātē bieži sastopama situācija, ka kvalitatīva auto remonta izmaksas pārsniedz auto reālo vērtību. Autobusu un automašīnu uzturēšana atbilstošā tehniskā stāvoklī prasa lielus finanšu līdzekļus, tādējādi pašvaldība iespēju robežās pakāpeniski plāno visa autoparka atjaunošanu. Katru gadu tiek pārskatīts un izvērtēts pašvaldības autoparka noslogojums, kā arī pieņemti iespējami efektīvākie risinājumi autotransporta finanšu izmaksu optimizācijai,” sacīja J. Pauliņš.

Renāte Freiberga