Roja Vide Īve Ģibuļi Lībagi Strazde Valdemārpils

Arī šogad Talsu novada pašvaldība piedalījās projektā „Meža dienas 2024”. Projekta ietvaros Talsu novadā veiksmīgi labiekārtoti Strazdes muižas parks, Lībagu pagasta Mundigciema parks, Spāres muižas parks, Laimes koku parks Valdemārpilī, Tiņģeres muižas parks un Rojas meža parks „Plocis”. Vēl projekta ietvaros Talsu novada pašvaldības Vecākais Mežu speciālists Raivis Jekums vadīja semināru „Talsu novada mežu apsaimniekošanas plāna īstenošana” 2024. gada 30. septembrī Tiņģeres muižā.

Moto: „Veidosim daudzveidīgu, videi draudzīgu un saimnieciski rosīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”

Par projekta finansējumu 3 600,00 EUR, tika iegādāti dažādi koku/krūmu stādi un kokmateriāli jaunu soliņu izgatavošanai.

24. septembrī meža parkā Plocis”, Rojā, iepriekš sagatavotās ar kompostu piepildītās bedrēs stādīti Latvijas apstākļiem un vietējai ainavai piemēroti krūmi un koki, kas iegādāti no stādaudzētavas Robežnieki”. Koku un krūmu sortiments izvēlēts, lai meža atpūtas parks kļūtu krāsaināks un krāšņāks. Lai ziedēšana būtu pakāpeniska, stādījumi papildināti ar interesantu lapotņu krāsu ziediem. Tika stādīta Sārtā zirgkastaņa, dāvidija jeb kabatlakatiņu koks, Amerikas tulpjkoks, interesantas formas egle, ko rotāt Ziemassvētku laikā, un Serbijas egle. Pēc ainavu arhitekta ieteikuma stādījām priedes ar dažādu skuju nokrāsu – gan dzeltenīgām, gan zilgani zaļām skujām. Papildinājām arī esošo rododendru un hortenziju stādījumus.

Pirms pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti jau ar esošajiem meža parka stādījumiem, tika sniegta informācija par daudzveidīga Meža parka veidošanas nepieciešamību un nozīmi vidē, plāniem par turpmāko parka attīstību.

Nākamā gada pavasarī pasākuma dalībniekiem un citiem interesentiem plānojam rīkot izzinošu ekskursiju, lai stāstītu par Ploča parka koku un krūmu sugu daudzveidību.

Meža dienas 2024 Rojā
meza attistibas fonds