Novadā

No nākamā gada janvāra Talsu novada teritorijā iznāks viens Talsu novada pašvaldības informatīvais izdevums. Tas saglabās iepriekšējā Talsu novada informatīvā izdevuma nosaukumu – „Talsu Novada Ziņas” –, bet tā vizuālais noformējums būs jaunā novada identitāti atspoguļojošs.

Izdevums „Talsu Novada Ziņas” iznāks reizi mēnesī, tas tiks piegādāts ikviena Talsu novadā reģistrētā iedzīvotāja vai uzņēmuma pasta kastītē.

Izdevums informēs iedzīvotājus par Talsu novada domes pieņemtajiem lēmumiem un to izpildes gaitu, pašvaldības paveiktajiem darbiem, īstenotajiem projektiem, gaidāmajiem kultūras un sporta notikumiem, un citām aktualitātēm visā novada teritorijā.

Līdz šim par pašvaldības aktualitātēm iedzīvotājus informēja „Talsu Novada Ziņas”, „Dundadznieks”, „Mērsraga Avīze” un „Banga”. Katra novada informatīvais izdevums bija spēcīga iedzīvotāju piederības zīme savai pilsētai un pagastam, katram bijušas savas tradīcijas un īpaša sasaiste ar lasītāju.

Lai jaunais novada informatīvais izdevums radītu piederības izjūtu starp iedzīvotājiem un pilsētām, un pagastiem, tā noformējumā tiks izmantota sasaiste ar bijušo novadu ģerboņiem. Izņēmums ir iepriekšējā Talsu novada administratīvā teritorija, jo līdz ar administratīvi teritoriālo reformu agrākais Talsu novada ģerbonis nevar tikt izmantots. Tā vietā informatīvā izdevuma noformējumā tiks izmantota stilizētā Talsu saulītes zīme.

Lai iedzīvotājiem būtu vieglāk orientēties informatīvā izdevuma saturā, pie informācijas, kas attieksies uz konkrētu teritoriju, tiks pievienota atpazīstamības zīme: vietas piktogramma. Tās būs atvasinātas no ģerboņu simbolikas, tātad iedzīvotājiem zināmas un jau iemīļotas.

Talsu novada informatīvais izdevums saturiski tiks veidots daudzveidīgs, pēc iespējas plašāk atspoguļojot mūsu četrās pilsētās un 18 pagastos notiekošo. Lasītājiem būs iespējams iepazīties ar Talsu novada domes pieņemtajiem lēmumiem, tiks sniegta informācija par dažādu projektu īstenošanu, paveiktajiem saimnieciskajiem darbiem. Tāpat informēsim par problēmsituācijām, augstiem mūsu novadnieku sasniegumiem, pašvaldības darba mērķiem un attīstības plāniem. Apkopotā veidā būs iespējams uzzināt par gaidāmajiem kultūras, sporta un tūrisma pasākumiem. Šajā izdevumā netiks publicēti ne fizisku, ne juridisku personu sludinājumi vai reklāmas, bet informēsim par domes un pašvaldības darbu, iedzīvotājiem nodrošinātajiem pakalpojumiem un dažādām atbalsta saņemšanas iespējām.

Informatīvais izdevums „Talsu Novada Ziņas” reģistrētajās pasta kastītēs nonāks katra mēneša 10. – 13. datumā. Atsevišķi drukātie eksemplāri būs pieejami arī Talsu novada administratīvajā centrā, Rojas, Mērsraga, Dundagas un Kolkas pārvaldē. Tāpat izdevuma elektroniskā versija būs pieejama talsunovads.lv.