Augusta beigās Talsu novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu īstenot strukturālās izmaiņas. Tās attiecas uz Centrālās pārvaldes Kultūras un sporta attīstības nodaļu (KSAN), paredzot Kultūras daļas speciālistus iekļaut Talsu Tautas nama (no 1. novembra – Talsu Kultūras centra), bet Sporta daļas speciālistus – Talsu pilsētas pārvaldes sastāvā, kā arī izveidot jaunu Tūrisma nodaļu Centrālajā pārvaldē.
Atbilstoši rosinātajām strukturālajām izmaiņām, Talsu novada pašvaldības dome 26. oktobrī apstiprināja arī izmaiņas amatu katalogā.
No 1. novembra Centrālajā pārvaldē izveidota atsevišķa Tūrisma nodaļa. Tajā paredzēti četri darbinieki: vadītājs, tūrisma eksperts un divi speciālisti tūrisma jomā. Izmaiņas šajā jomā rosinātas, lai tūrisma attīstībai Talsu novadā iedotu spēcīgu impulsu, pakāpeniski uzlabojot konkurētspēju un dažādojot tūrisma piedāvājumu.
Uz Tūrisma nodaļas vadītāja amata vietu tiks izsludināts atklāts konkurss, bet esošajiem darbiniekiem tiks piedāvātas eksperta un speciālistu amatu vietas.
Izmaiņas darba organizācijā būs arī Talsu pilsētas pārvaldē. Tās sastāvā iekļauts no KSAN pārņemtais sporta darba organizators, speciālists sporta jomā un ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzinis, kurš, tāpat kā iepriekš, būs atbildīgs par pilsētas sporta infrastruktūras uzturēšanu. Turpmāk Talsu pilsētas pārvalde nodrošinās ne tikai jau iepriekš pārvaldei ierastos darbus, bet tā arī būs atbildīga par valsts sporta politikas virzienu īstenošanu novadā, sporta politikas plānošanas dokumentu izstrādi, sporta nevalstisko organizāciju līdzdalību pilsētas sporta dzīves veidošanā, dalību sporta jomai nozīmīgu projektu izstrādē, novada sportistu dalību valsts mēroga aktivitātēs.
„Šīs izmaiņas, protams, uzliek papildu atbildību pārvaldei, bet, aprunājoties ar sporta jomas cilvēkiem, esmu pārliecināts, ka ar to veiksmīgi tiksim galā,” sacīja Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers.
Pārvaldes struktūru no 1. novembra papildinās arī administratori, kas pilda dežuranta pienākumus Talsu sporta hallē, Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē un Talsu sporta namā un kas līdz šim bija Talsu novada Sporta skolas pārziņā.
„No nākamā gada janvāra ir plānots mūsu pārraudzībā pārņemt arī šo ēku apkopējus un tehniskos darbiniekus, kuri līdz šim bija SIA „Talsu namsaimnieks” pakļautībā,” informēja L. Tīģers.
Savukārt jau no 1. decembra pārvaldes struktūra tiks papildināta arī ar tirgus vadītāja amatu.
Pieaugot darbinieku skaitam, decembrī Talsu pilsētas pārvalde pārcelsies no telpām Kalna ielā 4 uz K. Valdemāra ielu 17a, kur līdz šim atradās KSAN.
Savukārt, paplašinoties iestādes „Talsu Tautas nams” funkcijām, no 1. novembra tā ieguvusi Talsu Kultūras centra nosaukumu.
„Talsu Kultūras centru veido Talsu Tautas nams, Radošā sēta, Sauleskalna brīvdabas estrāde, kinoteātris „Auseklis” un tagad arī visa novada kultūras norises pārzinošā Metodiskā nodaļa. Iestādi, kurai ir tik daudz šķautņu, nevar dēvēt par namu, jo aptveram plašu infrastruktūras bāzi. Visas šīs funkcijas ir apvienotas zem viena iestādes nosaukuma: Talsu Kultūras centrs,” saka centra direktore Dace Obodovska. Viņa novērtē sabiedrības iesaisti un ir pateicīga redzēt, ka Talsu Tautas nama nosaukums cilvēkiem rūp un ir svarīgs, tomēr uzsver, ka pasākumu norises vieta – Talsu Tautas nams – ir nemainīga un tiks saglabāta. Arī pie nama esošā nosaukuma plāksne mainīta netiks, jo Talsu Tautas nams ir un paliek Talsu Tautas nams. Arī Talsu Tautas nama komunikācija sociālajos tīklos joprojām notiks zem šī nosaukuma, iespējams, apspriežoties ar pārējiem kolēģiem, varētu tikt izveidots atsevišķs komunikācijas kanāls tieši Talsu Kultūras centram.
„Šobrīd Talsu Kultūras centram izstrādā logo, ko izmantosim veidlapās un oficiālajos dokumentos. Iestādei nepieciešama arī jauna mājaslapa, pašreizējā ir tehniski un morāli novecojusi, sarežģīti administrējama. Ja nākamajā gadā būs finansējums, tad to izstrādāsim, iekļaujot pilnu centra struktūru,” paskaidro D. Obodovska.
Metodiskās nodaļas pārziņā būs līdzšinējie KSAN Kultūras daļas pienākumi, tai skaitā, darbs, kas saistīts ar visu novada amatiermākslas kolektīvu kopīgo norišu nodrošināšanu, Dziesmusvētku procesa nodrošināšana, darbs ar metodisko apvienību vadītājiem, projektu un finansējuma, investīciju piesaiste, reklāma un mārketings, gada plāna izstrāde, budžeta apkopošana, lielāko novada pasākumu organizēšana, kultūrpolitikas dokumentu izstrāde un ieviešana.