Novadā Talsi
Oļegs Burovs
Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andis Āboliņš un 14. Saeimas deputāts Oļegs Burovs. Foto: Talsu novada pašvaldība

Piektdien, 20. septembrī, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs reģionālajā vizītē tikās ar Talsu novada pašvaldības vadību, apmeklēja ģimeņu un bērnu atbalsta centru Brīnumiņš” un Latvijas Sarkanā krusta Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru Stūrīši”.

Vizītes laikā pārliecinājos, ka Talsu novada pašvaldības šobrīd strādā vienoti, stabili un ar izpratni dažādos jautājumos. Protams, darbs pie pašvaldības finansiālās situācijas uzlabošanas vēl turpinās, bet kritiskākais brīdis šobrīd, manuprāt, ir pārvarēts. Un par to, protams, jāpateicas ne tikai pašvaldības vadībai, kurai finansiālās krīzes laikā bija jāpieņem iedzīvotājiem nepopulāri lēmumi. Bet arī Talsu novada iedzīvotājiem, kuri saprata šo lēmumu nepieciešamību.  Šobrīd novada vadības komandai pievienojies arī  pašvaldības darbā pieredzējis un profesionāls izpilddirektors, kas spēs uzlabot arī izpildvaras darbu,” pēc vizītes norādīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Reģionālās vizītes laikā O .Burovs tikās ar Talsu novada pašvaldības priekšsēdētāju Andi Āboliņu, priekšsēdētāja vietnieku administratīvajos jautājumos Daini Karolu, priekšsēdētāj vietnieci tautsaimniecības jautājumos Sandru Pētersoni, kā arī ar izpilddirektoru Agri Rozenfeldu. Tikšanās laikā kopīgi pārrunāja pašvaldības ieviesto taupības pasākumu ietekmi uz pašvaldības funkciju izpildi, finansiālo situāciju pašvaldībā šobrīd, kā arī 2025. gada prioritātes un budžeta iespējas.

Pēc tikšanās ar novada vadību, O. Burovs apmeklēja Talsu Ģimeņu un bērnu atbalsta centru Brīnumiņš”, kas ikdienā nodrošina dažāda veida terapijas pakalpojumus, ģimenēm, kur aug bērniņi ar īpašajām vajadzībām. Centrs sniedz arī dažāda veida izglītojošas nodarbības gan mazuļiem, gan jauniešiem. Kā arī nodrošina atbalstu audžuģimenēm, aizbildņiem un viesģimenēm.

Vizītes turpinājās Latvijas Sarkanā krusta Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā Stūrīši”, kas sniedz mājokli, sociālo aprūpi un rehabilitāciju personām, kuras vecuma vai veselības stāvokļa dēļ nespēj sevi aprūpēt.