Sabiedrības līdzdalība

Viens no veidiem, kā iedzīvotāji un attiecīgo jomu profesionāļi iesaistās pašvaldības darbā, ir dalība komisijās. Par tautas un augsta līmeņa sporta attīstību novadā rūpējas arī sporta komisija. Ja līdz šim Talsu novada sporta komisijas sastāvā bija 12 jomas profesionāļi, tad 28. aprīlī Talsu novada domes deputāti nolēma komisijas sastāvu paplašināt līdz 16.

Talsu novada sporta komisijas mērķis ir veicināt tautas un augsta līmeņa sporta attīstību Talsu novadā, jebkuras vecuma grupas dalībnieku iesaistīšanu sporta aktivitātēs, fiziskās attīstības un veselīga dzīvesveida pasākumos, kā arī sekmēt veselības veicināšanas pasākumu pieejamību un iekļaušanu pašvaldības pasākumos un plānošanas dokumentos.

Komisijas kompetencē ir sniegt priekšlikumus par prioritātēm sporta attīstībai Talsu novadā, sporta nozares plānošanas dokumentiem, sporta pasākumu un sacensību organizēšanu, pasākumu plāna izstrādi, pārstāvniecību sporta federācijās un biedrībās, sadarbības veidošanu starp dažādām sporta jomas organizācijām, pašvaldības apbalvojumu piešķiršanu sportistiem un sporta komandām, kuras sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā Talsu novadā, sporta bāžu infrastruktūras attīstību un pašvaldības īpašumā vai valdījumā nodoto sporta būvju efektīvu izmantošanu.

Ja līdz šim komisija darbojās 12 cilvēku sastāvā, tad tagad Talsu novada dome nolēma to paplašināt līdz 16.  Sporta komisijā turpmāk darbosies Aigars Vārna, Renārs Krūmiņš, Mārtiņš Maķevics, Magnuss Vucāns, Aivars Pekmans, Almants Kalniņš, Guntra Stocka, Mareks Matisons, Normunds Krūze, Santa Zorģe, Valdis Kalderauskis, Ivars Indruškevičs, Mārtiņš Ziediņš, Edgars Kviesis, Andris Krišjānis, Kaspars Sakniņš.