Novadā Talsi
Andis Āboliņš
Foto: Linards Āboltiņš

13. februārī 11.00 notika Talsu novada pašvaldības domes sēde, kurā tika skatīts jautājums par pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu. Ar 11 balsīm amatā tika apstiprināts Andis Āboliņš.

Ainis Stūrmanis Talsu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja amatam no Latvijas Zaļās partijas pārstāvjiem izvirzīja Andi Āboliņu. A. Stūrmanis priekšlikumu pamatoja ar A. Āboliņa gūto pieredzi pašvaldības un kapitāldaļu sabiedrību darbā, un uzņēmējdarbībā, kā arī uzsvēra, ka priekšā gaidāmi nepopulāri un smagi lēmumi.

Andis Āboliņš pagājušajā nedēļā piedalījās deputātu un izpildvaras sarunās par šī gada budžeta stabilizēšanas iespējām, sēdē apliecinot, ka darbs pie budžeta sastādīšanas vēl turpinās, bet turpmākie lēmumi varētu būt saistīti ar amatu atalgojumu un amatu vietu samazināšanu pašvaldībā. Tāpat viņš pauda atbalstu Mērsraga un Valdemārpils vidusskolu posmu saglabāšanai, uzsverot, ka jautājums tiks aktualizēts, kad būs izstrādāti nepieciešamie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par pedagogu finansēšanas modeļa izmaiņu ieviešanu.

Pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšana notika ar balsošanas biļeteniem. Par Andi Āboliņu priekšsēdētāja amatā balsoja Ainis Stūrmanis, Ieva Brūna-Labāne, Andis Āboliņš, Sandra Pētersone, Gaidis Bērziņš, Gundars Sebris, Andis Astrātovs, Juzefa Kļava, Oļegs Solovjovs, Almants Kalniņš, Dainis Karols.

Pret šo lēmumu bija Andra Grīvāne-Bārda, Aldis Pinkens, Māris Rozenbergs, Kalvis Kalniņš, Ilva Norenberga un Lauris Pīlēģis.

Sēdē nepiedalījās Eva Kārkliņa un Antra Grūbe.

Pēc ievēlēšanas amatā A. Āboliņš pateicās deputātiem par izrādīto uzticību un uzsvēra, ka šobrīd sevi pozicionēs kā krīzes menedžeri. Tāpat viņš aicināja darbā iesaistīties ikvienu deputātu, noliekot malā politiskās spēles, lai kopīgi izkļūtu no finansiālajām grūtībām.

„Šis gads būs smags, mums būs jāskaidro pieņemtie lēmumi gan darbiniekiem, gan iedzīvotājiem, bet mums ir jāiet uz priekšu, lai sabalansētu budžetu un lai pašvaldību padarītu efektīvāku,” sacīja A. Āboliņš. Viņš informēja, ka 13. februārī ap 15.30 gaidāma pašvaldības domes ārkārtas sēde, kur tiks skatīti jautājumi par priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanu amatos.

Talsu novada pašvaldība jau informēja, ka līdzšinējā domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa no amata tika atbrīvota 5. februārī, kad turpinājās 2. februārī sasauktā domes sēde. Savukārt viņas vietnieku – Alda Pinkena un Laura Pīlēģa – pilnvaras beidzās 7. februārī pēc domes ārkārtas sēdes, kuras laikā vēl jaunā pašvaldības domes vadība ievēlēta netika.

Par E. Kārkliņas atstādināšanas no amata iemesliem norādīta sarežģītā pašvaldības budžeta sastādīšana, nepārdomāta skolu tīkla pārskatīšana un neveiksmīga komunikācija ar iedzīvotājiem.

Patlaban primārais pašvaldības darbs ir 2024. gada budžeta sastādīšana. Tas domei jāapstiprina līdz 21. februārim.