Novadā

19. decembra ārkārtas Talsu novada domes sēdē par izpilddirektoru ievēlēts Ivars Haselbaums, bet viņa vietnieces amatu administratīvajos un finanšu jautājumos ieņems Ieva Krēķe.

Ivars Haselbaums Latvijas Lauksaimniecības universitātē apguvis inženiera, celtnieka specialitāti, līdz šim darbojies SIA „Jaunmoku pils” kā būvniecības projektu vadītājs, ilgus gadus strādājis pašvaldības SIA „Ventspils nekustamie īpašumi” kā ražošanas direktors, bijis būvprojektu vadītājs dažādos uzņēmumos. Darbojies Ventspils pilsētas domes Iepirkumu un Administratīvajā komisijā, savulaik bijis arī Rojas novada domes deputāts. I. Haselbaums darbojies zivsaimniecības nozarē, Latvijas lauksaimniecības ministrijas zvejniecības licencēšanas komisijā, bijis Rojas jahtu kluba valdes loceklis.

Kā I. Haselbaums norāda savā CV, viņam ir vadītāja iemaņas, vadījis 50–80 cilvēku kolektīvus, spēja organizēt un plānot, kā arī pieredze projektu un darba grupu vadīšanā.

Jaunais Talsu novada pašvaldības izpilddirektors ir apņēmības pilns veikt jaunos amata pienākumus, uzsvaru liekot uz novadam nozīmīgu projektu attīstību, sekojot līdzi to norisei, kā arī rūpīgi pārraugot pašvaldības budžeta izpildes gaitu. Izpilddirektors darbu sāks 20. decembrī. Ivars Haselbaums amatā ievēlēts ar 11 deputātu balsīm, astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

I. Krēķe no 2020. gada līdz šim brīdim bija Talsu novada pašvaldības izpilddirektore, bet no šī gada jūlija atradās attaisnotā prombūtnē. Uz vienošanās pamata Ieva Krēķe piekritusi izbeigt pildīt Talsu novada pašvaldības izpilddirektora amata pienākumus un no 20. decembra būt izpilddirektora vietniece administratīvajos un finanšu jautājumos. I. Krēķe amatā ievēlēta ar 11 deputātu balsīm, astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

Marta Rake-Lasmane