Novadā

Talsu novada pašvaldība informē, ka aktualizēti saistošie noteikumi par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību projektiem, kas tiek īstenoti ar Latvijas Republikas, Eiropas Savienības, Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts finansējumu.

2022. gada 24. februāra saistošajos noteikumos Nr. 5 „Par līdzfinansējuma piešķiršanu projektiem” noteikts, ka līdzfinansējums tiek piešķirts, ievērojot gadskārtējā pašvaldības budžetā paredzēto līdzekļu apjomu, un to ir tiesības saņemt biedrībai, nodibinājumam, kā arī reliģiskai organizācijai un tās iestādei.

Līdzfinansējumu ir tiesības saņemt rīcībām, kas atbilst Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktajai sabiedriskā labuma darbībai, tas ir, rīcība sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai, it sevišķi, ja tā vērsta uz labdarību, cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzību, pilsoniskas sabiedrības attīstību, izglītības, zinātnes, kultūras un veselības veicināšanu un slimību profilaksi, sporta atbalstīšanu, vides aizsardzību, palīdzības sniegšanu katastrofu gadījumos un ārkārtas situācijās, sabiedrības, it īpaši trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšanu.

Līdzfinansējumu ir tiesības saņemt noteiktiem būvniecības, labiekārtošanas darbiem, preču iegādei vai to lietošanas tiesību iegūšanai, bezdarbnieku iesaistīšanai subsidētās un līdzfinansētās darba vietās.

Saistošie noteikumi nosaka arī pieteikšanās kārtību, lēmuma pieņēmēju, līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību, līdzfinansējuma izlietošanas kontroles kārtību un paredz līdzšinējo normatīvo aktu atzīšanu par spēku zaudējušiem, kā arī paredz kārtību, kādā tiek pabeigta līdz šim uzsākto projektu līdzfinansēšana.

Arī šajā gadā Talsu novada pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu dažādiem iedzīvotāju atbalsta veidiem: uzņēmējdarbības atbalstam konkursā „Dari Talsu novadam” 15 000 eiro, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanai 24 000 eiro, ēku energoefektivitātes paaugstināšanai daudzdzīvokļu mājām 10 000 eiro, vecpilsētu ēku restaurācijai 30 000 eiro, kanalizācijas sistēmas pieslēgumu izbūvei 30 000 eiro, biedrību projektu realizēšanai 30 000 eiro.

Saistošie noteikumi pieejami Talsu novada pašvaldības mājas lapā www.talsunovads.lv, sadaļā „Dokumenti”.

Renāte Freiberga