Valdemārpils Sports Izglītība

Valdemārpils vidusskolas sporta laukuma pārbūve ir viens no gaidītākajiem darbiem pilsētā. Mūsdienu apstākļiem atbilstošas sportošanas iespējas vēlas ne tikai skolēni un viņu vecāki, bet arī ikviens aktīvais valdemārpilnieks. Ja neradīsies neparedzēti apstākļi, tad šī gada Zinību diena Valdemārpils vidusskolas skolēniem notiks jau atjaunotajā sporta laukumā.

Valdemārpils vidusskolas sporta laukums izbūvēts 1980. gadā, kopš tā laika tas nav ne pārbūvēts, ne atjaunots. Pagājušajā gadā Talsu novada pašvaldība uzsāka laukuma pārbūvi, piesaistot valsts finansējumu pašvaldību augstas gatavības investīciju projektu īstenošanai. Kopējās izmaksas plānotas 1 195 931 eiro apmērā, no kā valsts budžeta finansējums ir 913 453 eiro, bet pašvaldības finansējums –  145 000 eiro. Būvdarbus veic SIA „Buildimpeks”.

Projekts paredz uzlabot Valdemārpils vidusskolas āra infrastruktūru, lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību programmas „Sports” apguvi un saturīgu skolēnu brīvā laika pavadīšanu.

Pārbūves laikā tiks atjaunots sporta laukums, ieklāts mākslīgais zālājs futbola laukumam, izveidots bērnu rotaļu laukums, labiekārtota teritorija. Jau septembrī valdemārpilniekiem būs pieejami skrejceļi un vieglatlētikas laukums, tāllekšanas bedre, lodes grūšanas sektors, pievilkšanās un atspiešanās stieņi, stieņu siena, līdztekas, līdzsvara baļķi, iekārtas vēdera preses muskulatūras trenēšanai. Sporta laukumā būs tribīnes ar 215 kopējo sēdvietu skaitu.

Teritorija būs labiekārtota ar soliņiem, atkritumu urnām, velonovietni, būs nožogojums ar vārtiem autotransporta un gājēju piekļuvei.

Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas Projektu vadības daļas vecākā projektu vadītāja Ina Lībeka informē, ka pārbūve norit paredzētajos termiņos. Būvdarbus plānots pabeigt līdz jaunā mācību gada sākumam, jūlija sākumā jau ieklāts laukuma pamata segums, norit bruģēšana, drīzumā tiks ieklāts mākslīgā futbola laukuma segums. Līdztekus tiek pasūtīti materiāli, lai lieki neaizkavētos būvdarbi.

Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis pastāsta, ka šis ir viens no objektiem pilsētā, par kura gaitu nemitīgi jūtama iedzīvotāju interese. „Nav neviena, kas teiktu, ka šis darbs nebūtu vajadzīgs. Arī Valdemārpils iedzīvotāji to bija pelnījuši, un par notiekošo priecājas gan skolēni, gan vecāki, gan ikviens pilsētas iemītnieks. Šis stadions ir vajadzīgs ne tikai mācību procesa nodrošināšanai, bet visai sabiedrībai. Ja pludmalē pieejamās infrastruktūras izmantošanu ietekmē laikapstākļi, piemēram, spēcīgais vējš, tad te tas nav tik izteikti manāms. Tāpat arī mākslīgo zālāja segumu varēs izmantot rudenī,” sacīja A. Dzenis. Viņš norādīja, ka atjaunotais stadions būs būtisks arī sporta nometņu piesaistei vasarā: tās notiek jau tagad, bet pēc stadiona atjaunošanas būs pieejams komplekss piedāvājums.

„Pozitīvi, ka AS „Sadales tīkls” rada iespēju pārbūvēt elektrolīniju, kas šķērsoja sporta laukumu, tāpat, samazinot projekta kopējās izmaksas, tomēr ir saglabātas būtiskākās lietas, kas iedzīvotājiem šajā laukumā nepieciešamas. Nenoliedzami, vecāki, domājot par atbilstošākās izglītības iestādes izvēli saviem bērniem, šo jautājumu vērtē kompleksi. Periods, kad sporta laukuma segums bija veidots no izdedžiem un cilvēkiem tas bija pieņemami, ir pagātne. Arī skolas salidojumu plānojam 2. septembrī, lai visiem absolventiem un bijušajiem darbiniekiem parādītu sporta laukuma pārvērtības,” piebilda Valdemārpils vidusskolas direktors Andris Dzenis.