Dundaga Uzņēmējdarbība

20. septembrī Dundagas kultūras pilī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tika godināti Talsu novada uzņēmēji. Talsu novada pašvaldība jau piekto gadu organizēja konkursu „Talsu novada uzņēmēju Gada balva”, lai vietējiem uzņēmumiem pateiktos par ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstībā novadā.

Nominācijās uzvarēja:

• Gada jaunais uzņēmējs – Anete Kotāne, „Sabiles sveces”;
  • Gada lauksaimnieks SIA „Rojupes Silmači” Rojas pagastā;
  • Gada uzņēmējs piekrastes zvejniecībā/zivju apstrādē  – Mērsraga pagasta zvejnieku saimniecība „Vilnis” Upesgrīvā;
  • Gada mājražotājs – Elvita Dubure, „Elvita Kūko”, Roja;
  • Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs – ZS „Paegļi", kafejnīcas „Ķīvīškrogs”, „Pannas”;
  • Gada tūrisma uzņēmējs – Jānis Dambergs, jūras māja „Dzelmes” Mazirbē;
  • Gada ģimenes uzņēmums – lauku saimniecība „Kurzemnieki” Lībagu pagastā;
  • Gada ilgtspējīgākais uzņēmums – SIA „Talsu BIO-ENERĢIJA”;
  • Gada darba devējs – SIA „Brabantia Latvia”.

„Ir uzskats, ka par uzņēmējiem nepiedzimst, bet par uzņēmējiem izaug. Par uzņēmēju izaug tas, kam pietiek dūšas un gribasspēka. Īstam uzņēmējam piemīt drosme iet uz priekšu par spīti visam. Tev var būt laba biznesa ideja un biznesa plāns, bet ja tev nav drosme un mugurkauls, tad bieži vien laba ideja arī paliek neīstenota,” sacīja Talsu novada domes priekšsēdētājs Andis Āboliņš.

Talsu novada pašvaldība pateicas ikvienam uzņēmējam par idejām, kas tiek īstenotas, par darbavietām, kas tiek nodrošinātas un par vidi, kāda tā tiek veidota ikvienam iedzīvotājam Talsu novadā!

Novērtējot uzņēmēju devumu vietējā kopienā un Latvijas uzņēmējdarbības vides attīstībā, Talsu novada pašvaldība pasniedza apbalvojumus deviņās nominācijās – „Gada jaunais uzņēmējs”, „Gada lauksaimnieks”, „Gada uzņēmējs piekrastes zvejniecībā/zivju apstrādē”, „Gada mājražotājs”, „Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs”, „Gada tūrisma uzņēmējs”, „Gada ģimenes uzņēmums”, „Gada ilgtspējīgākais uzņēmums”, „Gada darba devējs”.

Konkursam pieteiktos uzņēmumus izvērtēja konkursa komisija, kā sastāvā ir ne tikai pašvaldības, bet arī dažādu ar uzņēmējdarbību saistītu organizāciju pārstāvji. Katrai nominācijai ir noteikti vērtēšanas kritēriji, piemēram, piedāvātā produkta vai pakalpojuma kvalitāte, uzņēmuma tēls un reputācija, mārketinga aktivitātes, darba vides sakoptība, investīciju piesaiste, inovatīvu risinājumu ieviešana, korporatīvi sociālā atbildība un „zaļā” domāšana, darba vietu radīšana, ilgtspējīgas saimniekošanas prakse, paaudzēs veidota uzņēmējdarbība, ieguldījums tūrisma nozares attīstībā.

Pasākuma laikā tika pasniegti arī Talsu novada Pateicības raksti, lai suminātu nominētos dalībniekus. Tās saņēma: SIA „Niedriņi”, Ivo Smilgainis; SIA „PIPETECH”, santehnikas veikals „Siltumtrase” Talsos, Gints un Rūdolfs Geidāni; „Mood” – telpa sajūtām, Karīna Rožkalne-Bebriša; SIA; „Bukdangas”, Iveta Maldone; IK „Ēdienkūre”, kafejnīca „Divjūriņas”, Sigita Grīnpukale; SIA „IPRP”, Inese Pudule; Stendes pilsētas zemnieku saimniecība Ausekļa iela 8, „Gardais medus”, Vija Dedze.

Savukārt simpātiju balvas no biznesa augstskolas „Turība”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, biedrības „Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”, biedrības „Talsu partnerība”, biedrības „Talsu Komersantu Klubs”, attīstības finanšu institūcijas „ALTUM”, AS „Citadele banka”, LIAA pārstāvniecības Talsos un AS „SEB banka” saņēma: „MOOD”– telpa sajūtām – Karīna Rožkalne-Bebriša; Jānis Dambergs, jūras māja „Dzelmes”; IK „Ēdienkūre”, kafejnīca „Divjūriņas”, „Sabiles sveces”, Sigita Grīnpukale; lauku saimniecība „Kurzemnieki”, Egita Sudakova; SIA „Talsu BIO-ENERĢIJA”, Jurijs Zaļupe; SIA „IPRP”, Inese Pudule; SIA „BRABANTIA LATVIA”; SIA „Rojupes Silmači”.