Ģibuļi

Bērnu rotaļu laukums jebkurā pagalmā ir bērnu fantāzijas attīstības pasaule. Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja informē, ka bērnu rotaļu laukums un tā piegulošā teritorija Pastendē pavisam drīz iegūs jaunus vaibstus. Darbu gaitā demontēts vecais bērnu rotaļu laukums, kura vietā uzbūvēts jauns, visām normatīvu prasībām atbilstošs laukums, to papildinot ar septiņām papildu iekārtām, kuras iegūtas no bijušā bērnu rotaļu laukuma Talsos pie Vilkmuižas ezera.

Iepriekšējais bērnu rotaļu laukums Pastendē izveidots pirms vairākiem gadiem un tajā esošās iekārtas bija neapmierinošā tehniskajā stāvoklī, tāpēc jauna, kvalitatīva un droša laukuma izbūve mazākajiem novadniekiem bija jau sen sasāpējis jautājums. Tika meklēti risinājumi, kā padarīt esošo bērnu rotaļu laukumu drošu, sakoptu un atbilstošu mūsdienu prasībām.

„Bērni ir mūsu nākotne, tādēļ esmu gandarīta, ka mums izdevās budžetā atvēlēt līdzekļus Pastendes rotaļu laukuma pilnveidošanā, sniedzot bērniem lietas, kas viņiem sagādā prieku, veicina attīstību un radošu domāšanu. Plānots, ka 9. oktobrī noslēgsies rotaļu laukuma un teritorijas atjaunošanas darbi.

Pirmkārt, vēlreiz lielu paldies vēlos teikt Talsu pārvaldes vadītājam Laurim Tīģeram, kas akceptēja, ka varam lietot rotaļu laukuma iekārtas, kuras iepriekš bija uzstādītas Talsu pilsētā, ar norunu, ja paši tās salabojam. Tā noteikti bija iespēja, kura jāizmanto. Otrkārt, neizmērojams paldies jāsaka mūsu pašu Ģibuļu pagasta pārvaldes tehniskajiem darbiniekiem, kuri ziemas un pavasara periodā rotaļu laukuma detaļas spēja restaurēt, dodot tām otru elpu! Turklāt daudzas no tām tika ne tikai pārkrāsotas un atjaunotas, bet arī izzāģētas un izgatavotas no jauna. Līdztekus projekta „Meža dienas 2023” ietvaros pie Pastendes bērnu rotaļu laukuma ir izveidota jauna poķu dobe, kā arī teritorija ir papildināta ar četriem jauniem kokiem. Lai ierīkotais rotaļu laukums kalpotu ilgāk un priecētu bērnus, lūgums izturēties saudzīgi un ar cieņu pret ieguldīto darbu un līdzekļiem,sacīja Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Barone-Vanaga.

Pēc darbu pabeigšanas laukuma apmeklētājiem būs pieejami divi šūpoļu komplekti, balansieris „Motocikls”, balansieris „Kuģis”, līdzsvara šūpoles, daudzfunkcionālā iekārta „Vilciens”, karuselis, daudzfunkcionālā iekārta ar kāpelēšanas elementiem un trubu, kā arī smilšu kaste. Papildus iegādāti divi atpūtas soliņi un atkritumu urna.

Bērnu rotaļu laukuma Pastendē topogrāfiskos mērījumus veica SIA „Hornet”, arhitekta pakalpojumus sniedza Elizabete Freimane, bet zemes darbu, pamatu izbūvi un rotaļu laukuma elementu uzstādīšanu nodrošināja SIA „RRB Būvserviss”. Rotaļu laukuma kopējās izmaksas – 17 657,34 eiro (ar PVN).

Ģibuļu pagasta pārvalde informē, ka tiks paredzēti līdzekļi pārvaldes nākamā gada budžetā, lai Pastendes bērnu rotaļu laukumu papildinātu ar divām daudzfunkcionālajām iekārtām un diviem balansieriem. Tāpat, lai teritorijā nodrošinātu kārtību, tiks izsludināta cenu aptauja papildu apgaismes staba uzstādīšanai, kā arī tiks uzstādīta videonovērošanas kamera.

Talsu novada pašvaldība aicina novadniekus vēlreiz pārrunāt savās ģimenēs ar bērniem un jauniešiem to, kā jāizturas pret publiski pieejamo infrastruktūru, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk un sniegtu labumu plašākam novadnieku pulkam.

Lai bērniem patiess prieks, baudot rudeni jaunajā rotaļu laukumā!

Meža dienas. Logo