Novadā
Pašvaldība skolēniem vasarā sniedz iespēju gūt darba pieredzi

Kā ikkatru gadu, skolas brīvlaikā jauniešiem ir iespēja strādāt valsts līdzfinansētās darba vietās, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras vasaras nodarbinātības pasākumā. Arī Talsu novada pašvaldība aicināja skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem pieteikties darbam, tā nodrošinot iespēju iegūt prasmes, iemaņas un pieredzi. Darbu jūnijā Talsu novada pašvaldības iestādēs izvēlējušies 29 skolēni.

Par „Nodarbinātības pasākumiem vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” ir interese kā no darba devēju, tā skolēnu puses. Talsu novada pašvaldības Personāla vadības nodaļas personāla daļas speciāliste Anete Alksniņa pastāstīja, ka šogad ir ievērojami liels darba vietu piedāvājums, ko sniedz Talsu novada pašvaldības iestādes – kopumā jauniešiem ir iespēja pieteikties 82 dažādām vakancēm.

Talsu novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja Aija Lorence stāsta, ka pirmo gadu izmantojusi iespēju uz mēnesi piesaistīt papildu darba rokas, jo līdz ar vasaras sezonu ir iestājies darbinieku atvaļinājumu laiks un kolēģu aizvietošana ir kļuvusi ļoti aktuāla.

„Esmu gandarīta par veiksmīgo sadarbību ar Megiju – vasaras laikā veicamo darbu ir daudz un iesaistītās skolnieces darbs ir nopietns atspaids. Viņa kā burvju nūjiņa palīdz veikt dažādus tehniskos darbus, kas saistīti ar dokumentiem un dokumentēšanu. Tāpat, nenoliedzami, Megijai tā ir iespēja iegūt reālu darba pieredzi, izprast profesiju, kurā strādā, un izvērtēt, vai tā varētu būt arī nākotnes nodarbošanās,” atzīst A. Lorence.

„Tikko pabeidzu 11. klasi Talsu 2. vidusskolā un septembrī sākšu mācīties 12. klasē. Pagājušā gada vasarā lasīju zemenes, bet šogad vēlējos oficiāli strādāt, iegūt darba pieredzi, jaunas iemaņas, tāpēc nolēmu atsaukties darbam pašvaldībā. Man uzticētie pienākumi pārsvarā ir saistīti ar dokumentu kārtošanu arhīvā, dokumentu sistematizāciju un digitalizāciju, dokumentu kopēšanu un skenēšanu. Man personīgi vislabāk patīk un padodas datu ievadīšana sistēmā, taču, protams, vēl taustos un mēģinu caur pieredzi saprast, ko vēlos darīt nākotnē. Pamazām izkristalizējies viens ceļš – pēc vidusskolas beigšanas, visticamāk, došos studēt sporta pedagoģiju vai sporta psiholoģiju, jo fiziskās aktivitātes mani saista jau no agras bērnības,” pastāstīja Megija Mertena.

Tāpat pilsētu un pagastu pārvaldēs ar skolēnu darba spēka palīdzību tiek sakārtotas un labiekārtotas vietas, kas parastā ikdienas ritmā nebūtu iespējams. Jaunieši iesaistīti dažādos darbos, kas pārsvarā saistīti ar teritorijas sakopšanu, puķu ravēšanu un laistīšanu, celiņu apaugumu tīrīšanu, zāles pļaušanu, malkas kraušanu un daudz citiem palīgdarbiem.

Par faktiski nodarbināto skolēnu skaitu jūlija un augusta mēnešos šobrīd nav precīzu datu, jo darbs pie līgumu slēgšanas vēl turpinās.

Renāte Freiberga