Novadā

28. decembra domes sēdē apstiprināta Valda Bārdas iecelšana Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieka attīstības plānošanas un nekustamā īpašuma jautājumos amatā. V. Bārda amata pienākumus sāks pildīt 2024. gada 8. janvārī.

Valdis Bārda savā profesionālajā pieredzē ir ieņēmis vadošus amatus – kopš 2023. gada janvāra pildījis SIA „Rojas DzKU” valdes locekļa pienākumus, pirms tam bijis SIA „CCTR Būve” valdes loceklis un Celtniecības nodaļas vadītājs. V. Bārdam ir ilggadēja pieredze pašvaldības darbā, septiņus gadus ieņemot Alojas novada pašvaldības priekšsēdētāja amatu.

V. Bārda ir ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa augstskolā Turība 2012. gadā un inženiera izglītību 1992. gadā Latvijas Lauksaimniecības Universitātē.

V. Bārda uzsver, ka viens no labākajiem attīstības veidiem ir ņemt labos piemērus un sadarboties ar citām pašvaldībām, kā arī valsts iestādēm un ministrijām. „Jāizmanto arī Latvijas pašvaldību savienības, dažādu asociāciju un citu partneru resursi un piedāvātā informācija, meklējot risinājumus ikdienas darbā,” saka V. Bārda.

„Svarīgs ir veiksmīgs, regulārs darbs ar centrālās pārvaldes nodaļām un pilsētu un pagastu pārvaldēm, iestādēm un pašvaldības kapitālsabiedrībām. Nepieciešams izzināt speciālistu un darbinieku stiprās puses. Ļoti svarīga ir komunikācija ar iedzīvotājiem, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām,” redzējumā dalās V. Bārda.

V. Bārda norāda arī nepieciešamību mazināt birokrātisko slogu iedzīvotājiem pakalpojumu saņemšanai un procesu vienkāršošanai, automatizēšanai un nedublēšanai iekšējā dokumentu apritē starp pašvaldības struktūrām.

Valdis Bārda apstiprināts amatā uz pieciem gadiem.