Talsi
Rotaļu laukuma vizualizācija

Jau 2022. gadā ar iniciatīvu bērnu rotaļu laukuma izveidē Talsos pašvaldībā vērsās biedrība „Talsu Komersantu klubs”. Piesaistot Eiropas Savienības (ES) finansējumu, biedrība plānoja iegādāties rotaļu iekārtas, ko, pēc sarunām ar pašvaldību, bija paredzēts izvietot Brīvības ielā 24. Situācijai mainoties, tagad nolemts iekārtas izvietot blakus āra trenažieru laukumam pie Vilkmuižas ezera.

Sākotnēji bija paredzēts, ka bērnu rotaļu laukuma izveide Brīvības ielā 24 notiks ar pašvaldības finansiālu atbalstu, jo biedrības piesaistītais finansējums neatrisinātu drošības un labiekārtojuma jautājumus. Pašvaldības ierobežotās finansiālās situācijas dēļ šogad nav iespējams plānoto paveikt, savukārt biedrībai „Talsu Komersantu klubs” Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums jāapgūst līdz 19. septembrim.

Lai biedrība nezaudētu piešķirto publisko finansējumu, nolemts rotaļu iekārtas izvietot blakus āra trenažieru laukumam pie Vilkmuižas ezera. Talsu pilsētas pārvalde informēja, ka šogad no Dabas resursu nodokļa finansējuma paredzēts esošos āra trenažierus nomainīt, līdz ar to, uzstādot turpat netālu rotaļu iekārtas, būs pieejama aktīvās atpūtas zona dažāda vecuma cilvēkiem.

Ieceres īstenošanai piesaistīts ES finansējums 36 000 eiro apmērā, Talsu novada pašvaldības finansējums ir 20000 eiro, savukārt SIA „Krauzers” un AS „Talsu autotransports” projekta īstenošanā ieguldīs attiecīgi 4000 eiro un 3694,15 eiro. Par šiem līdzekļiem tiks uzstādītas divas šūpoles un daudzveidīgs rotaļu elements „Četru torņu pils” (bērniem līdz 14 gadu vecumam), kā arī nodrošināts atbilstošs gumijas segums.

Talsu novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu atzīt par spēku zaudējušu iepriekš pieņemto lēmumu par zemes vienības daļas Brīvības ielā 24, Talsos nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai un nodot bezatlīdzības lietošanā zemes vienības daļu Ezera ielā 4, Talsos.