Novadā

Strauji pieaugot kurināmā izmaksām, SIA „Talsu namsaimnieks” no 1. marta plāno noteikt augstāku siltumenerģijas apgādes tarifu. Ievērojot siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku, jaunais tarifa projekts noteikts 75,68 eiro (bez PVN) par megavatstundu apmērā.

„Esam spiesti paaugstināt līdzšinējo siltumenerģijas tarifu, kas ir 67,71 eiro (bez PVN) par megavatstundu, jo 93% apmērā pieaugušas kurināmās šķeldas izmaksas. Kurināmās šķeldas izmaksu īpatsvars veido būtiskāko sadaļu no kopējām kurināmā izmaksām, tas ir, ir 79%.

Aprēķinot jauno tarifa projektu, neesam iekļāvuši elektroenerģijas sadārdzinājumu, kas ir 70% apmērā. Šo izmaksu pieaugumu segsim no tarifā iekļautajiem ieņēmumiem par iepriekšējā perioda zaudējumiem, jo saprotam, ka šis lēmums tāpat radīs mūsu klientiem apgrūtinājumu,” paskaidroja SIA „Talsu namsaimnieks” valdes loceklis Egils Bariss.

Tarifa paaugstinājumu rada tieši kurināmā materiāla tirgus cenu kāpums. Uzņēmums kā kurināmo izmanto granulas, malku un šķeldu, kam tirgū ir vislielākais cenu kāpums. Uzņēmums, kas SIA „Talsu namsaimnieks” piegādāja kurināmo šķeldu, lauza līgumu, jo līgumā noteiktā cena radīja zaudējumus.

„Mēs tāpat kā mūsu klienti un piegādātāji esam situācijas ķīlnieki,” piebilda E. Bariss.

Uzņēmums paredzējis, ka jaunais tarifs 75,68 eiro (bez PVN) apmērā par megavatstundu stāsies spēkā no 1. marta.

SIA „Talsu namsaimnieks” siltumenerģijas ražošanu un piegādi nodrošina Ģibuļu, Laidzes, Virbu, Laucienes, Lībagu un Abavas pagastā un Stendes, Valdemārpils un Sabiles pilsētā.