Novadā Sabiedrības līdzdalība

Decembra svētku noskaņās iemirdzas lampiņu virtenes, izgaismojot ielas, namus un parkus un simbolizējot gaismu, kas mostas ikvienā no mums – vēloties palīdzēt, atbalstīt, dalīties, kopīgi priecāties un atzinīgi novērtēt līdzcilvēkus.

Piedalies Ziemassvētku noformējuma konkursā!

Talsu novada pašvaldība jau piekto gadu aicina pieteikt radošāk noformētos skatlogus, ēku fasādes un priekšlaukumus svētku noformējuma konkursā, kura laureāti saņems ne tikai radīšanas gandarījumu un atzinības prieku, bet arī vērtīgas dāvanu kartes. Šogad konkursa pretendentu loks ir paplašināts: tajā var piedalīties ne tikai uzņēmumi, bet arī dzīvojamo māju īpašnieki. Tāpat ikvienam būs iespēja balsot par savu favorītu Talsu novada pašvaldības Facebook.com kontā,  tā nosakot „Simpātiju balvas” ieguvēju.

Ikviena iesaistīšanās ar savu radošo pieskārienu logu, namu un sētu izdaiļošanā rada kopēju svētku rotu novada pilsētās un pagastos, vairojot radošas un oriģinālas izpausmes visā novada teritorijā un ceļot noformējuma māksliniecisko kvalitāti, kas līdzsvaro tradīcijas ar novitātēm.

Konkursam „Ziemassvētki 2023 Talsu novadā” krāšņāko vai elegantāko un acij tīkamāko noformējumu var pieteikt līdz 27. decembrim.

Konkursā var piedalīties fiziskas un juridiskas personas ar Ziemassvētkiem noformētiem tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju vietu skatlogiem, uzņēmumu un dzīvojamo ēku fasādēm, ieejas mezgliem un priekšlaukumiem.

Konkursā pieteiktie objekti tiek vērtēti šādās nominācijās:

• „Labākais skatlogu un/vai ieejas mezgla Ziemassvētku noformējums”;
  • „Labākais dzīvojamās ēkas fasādes un priekšlaukuma Ziemassvētku noformējums”;
  • „Skatītāju simpātija”.

Pieteikumu iesniegšanas kārtība un nosacījumi:

Pieteikties konkursam var līdz 27. decembrim (ieskaitot), aizpildot elektronisku Google pieteikuma veidlapu, kas publicēta Talsu novada pašvaldības tīmekļvietnē www.talsunovads.lv, pievienojot konkursa dalībnieka paša uzņemtas ne vairāk kā piecas svētku noformējuma digitālās fotogrāfijas.

Konkursā tiks vērtētas tikai tās digitālās fotogrāfijas, kas atbildīs šādām prasībām:

• objektu digitālās fotogrāfijas JPG formātā ar izšķirtspēju ne mazāku kā 150 dpi;
  • fotogrāfijas īsākā mala ne mazāka kā 2000 px.

Konkursā pieteikto noformējumu vērtēšana

Konkursa dalībnieku vērtēšana notiks līdz 2024. gada 3. janvārim.

Nomināciju „Skatītāju simpātija” noteiks skatītāju balsojumā, kas norisināsies no 29. decembra līdz 2024. gada 3. janvārim Talsu novada oficiālajā Facebook kontā www.facebook.com/Talsunovads.

Konkursa pretendentus vērtēs pēc vairākiem kritērijiem: objekta vizuālā koptēla mākslinieciskā kvalitāte; idejas, izpildījuma un pielietoto materiālu oriģinalitāte; noformējuma atbilstība iestādes vai uzņēmuma darbības veidam vai dzīvojamās ēkas raksturam; noformējuma saderība ar objekta arhitektonisko tēlu un pilsētas vai pagasta vidi. Konkursa vērtēšanas komisijā piedalās Talsu novada pašvaldības Būvvaldes speciālisti un Talsu Mākslas skolas direktore.

Konkursa laureāti tiks apbalvoti ar dāvanu kartēm:

• Nominācijā „Labākais skatlogu un/vai ieejas mezgla Ziemassvētku noformējums” pirmās vietas ieguvējam – balva 250 eiro vērtībā; otrās vietas ieguvējam – 200 eiro vērtībā; trešās vietas ieguvējam – 150 eiro vērtībā.
  • Nominācijā „Labākais dzīvojamās ēkas ārtelpas Ziemassvētku noformējums” – pirmās vietas ieguvējam – balva 250 eiro vērtībā; otrās vietas ieguvējam – 200 eiro vērtībā; trešās vietas ieguvējam – 150 eiro vērtībā.
  • Nominācijā „Skatītāju simpātija” par labāko skatlogu un/vai ieejas mezgla Ziemassvētku noformējumu, dzīvojamās ēkas ārtelpas Ziemassvētku noformējumu  – balvas 100 eiro vērtībā.

Ja dalībnieks nesaņem kādu no iepriekšminētajām nominācijām, konkursa komisija var lemt par četru veicināšanas balvu piešķiršanu 50 eiro vērtībā.

Saite uz Google pieteikuma veidlapu pieejama ŠEIT (izmantojot gmail kontu).

Jautājumu gadījumā sazināties ar konkursa organizētāju Talsu novada Būvvaldi:

• tālrunis +37125669698, e-pasts buvvalde@talsi.lv. Ja vēlies piedalīties konkursā, bet nav iespēju iesniegt pieteikumu, izmantojot Google pieteikuma veidlapu, sazinies ar Talsu novada Būvvaldi!
  • Mūsu mājas ir pilsēta, pagasts, novads, kurā dzīvojam. Radīsim tajā svētku noskaņu un prieku kopā!