Sociālā aizsardzība

Pabalsts daudzbērnu ģimenēm kultūras, atpūtas vai sporta pasākumu apmeklēšanai

Lai saņemtu pabalstu, Sociālajā dienestā iesniedz iesniegumu, kam pievienota kultūras, atpūtas vai sporta pasākuma apmeklējumu apliecinoša personalizēta biļete vai maksājumu apliecinošs dokuments, kur norādīts pasākuma apmeklētāja vārds, uzvārds un personas kods.

Pabalsta apmērs ir 15 euro katram daudzbērnu ģimenes loceklim kalendārajā gadā.

Pabalstu var pieprasīt pēc pasākuma apmeklējuma kalendārā gada laikā.

Piemēram, ja pasākums apmeklēts decembrī, pabalstu var pieprasīt līdz nākamā gada 31. janvārim.

Pabalsts netiek piešķirts, ja:

• daudzbērnu ģimenes locekļa, par kuru tiek pieprasīts pabalsts, deklarētā dzīvesvieta nav Talsu novads;
  • iesniegtajā izdevumu apliecinošajā dokumentā nav norādīts pasākuma apmeklētāja vārds, uzvārds, personas kods.

Pabalsts tiek izmaksāts, pamatojoties uz Talsu novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem Nr. 14 „Par materiālās palīdzības pabalstiem”.

Pabalsts bērnu ēdināšanas izdevumu apmaksai daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm un bērna ēdināšanas izdevumu apmaksai atsevišķos gadījumos

Tiesības saņemt pabalstu ir daudzbērnu ģimenēm, kuru aizgādībā ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam vai līdz 24 gadu vecumam, ja tie turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, vai ir pilna laika klātienes studenti augstskolā. Pabalstu var saņemt arī audžuģimenes un aizbildņi par audžuģimenē ievietotiem un/vai aizbildnībā esošiem bērniem, ja ģimenē ir trīs vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam.

Pabalstu piešķir:

• vispārējās vai profesionālās izglītības iestādes 5.–12. klašu izglītojamiem katru mēnesi mācību gada laikā;
  • pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem katru mēnesi kalendārā gada laikā.

Lai saņemtu pabalstu, jāiesniedz iesniegums Sociālajā dienestā.

Neskaidrību gadījuma lūdzam sazināties pa tālruni +371 29357075.

Pabalsti tiek izmaksāts, pamatojoties uz Talsu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 14 „Par materiālās palīdzības pabalstiem un Nr. 13 „Pabalsti bērnu izglītības procesa nodrošināšanai”.

Sociālais dienests

socialais.dienests [at] talsi.lv