Novadā

Lai atbalstītu Talsu novada iedzīvotājus, kuri uzņēmušies rūpes, sniedzot patvērumu un darba iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem, Talsu novada dome pieņēmusi lēmumu piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus. Noteiktie nodokļa atvieglojumi attiecas gan uz fiziskām, gan juridiskām personām.

5. martā stājās spēkā Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums, lai atbalstītu Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ.

Papildu likumā paredzētajam atbalstam arī pašvaldības var iesaistīties atbalsta sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem. Izdarot grozījumus saistošajos noteikumos „Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu Talsu novadā”, ir samazināts NĪN apmērs par 90% ēkām, kurās tiek izmitināts viens vai vairāki Ukrainas civiliedzīvotāji.

Līdztekus paredzēts piešķirt NĪN atvieglojumu personām par ēkām vai to daļu, kurā tiek veikta saimnieciskā darbība, ja persona atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 1. panta izpratnē nodarbina ne mazāk kā vienu Ukrainas civiliedzīvotāju – 25% apmērā no nodokļu summas; ne mazāk kā desmit Ukrainas civiliedzīvotājus – 50% no nodokļu summas; ne mazāk kā 15 Ukrainas civiliedzīvotājus – 70% no nodokļu summas.

Saskaņā ar domes lēmumu pašvaldība augstāk minēto atbalstu piešķirs, pamatojoties uz personas iesniegumu.

Renāte Freiberga