Uzņēmējdarbība

Talsu novada pašvaldība organizē konkursu „Talsu novada Uzņēmēju gada balva” ar mērķi godināt Talsu novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojās savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā.

Novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja izvirzīt pretendentus balvas saņemšanai, līdz 1. martam aizpildot anketu elektroniski vai arī lejupielādējot un aizpildot to

līdz 1. marta plkst. 17.00 aizpildīto anketu nogādājot Pašvaldības pilsētu vai pagastu pārvaldēs, Pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Kareivju ielā 7, Talsos vai nosūtot uz e-pastu: pasts@talsi.lv

Pretendentus iespējams izvirzīt šādās nominācijās:

• Gada jaunais uzņēmējs;
  • Gada lauksaimnieks;
  • Gada mājražotājs/amatnieks;
  • Gada tirgotājs;
  • Gada pakalpojumu sniedzējs;
  • Gada tūrisma uzņēmējs;
  • Gada sociālais uzņēmums;
  • Gada skolēnu mācību uzņēmums jeb Gada SMU;
  • Gada investīcija;
  • Ilgtspējīgākais uzņēmums.

Pretendentu izvirzīšana katrā no nominācijām nav obligāta. Tiks ņemtas vērā anketas, kurās izvirzīts vismaz viens pretendents kādā no nominācijām.

Katrai nominācijai ir noteikti savi vērtēšanas kritēriji, kas ietver, piemēram, piedāvātā produkta vai pakalpojuma kvalitāti, uzņēmuma tēlu un reputāciju, mārketinga aktivitātes, darba vides sakoptību, investīciju piesaisti, inovatīvu risinājumu ieviešanu, iesaisti vietējās sabiedrības aktivitātēs un sabiedrībai nozīmīgu lēmumu pieņemšanā, korporatīvi sociālo atbildību un „zaļo” domāšanu.

2020. gadā kopumā deviņās nominācijās tika izvirzīti 38 pretendenti. Visvairāk pieteikto uzņēmēju bija nominācijā „Gada tirgotājs/pakalpojumu sniedzējs”. Balvas ieguva SIA „3R KIDS” kā „Gada jaunais uzņēmums”, ZS „Katlauki” – „Gada lauksaimnieks”, IK „Smuk’ Dāvan’” – „Gada mājražotājs/amatnieks”, SIA „Miels” – Gada tirgotājs/pakalpojuma sniedzējs”, SIA „Dunduriņi” – „Gada tūrisma uzņēmējs”, SIA „Talsu Kristīgā skola” – „Gada sociālais uzņēmums”, SMU „SKILLS – YOYO” – „Gada skolēnu mācību uzņēmums”, SIA „Talsu Kristīgā skola” – „Gada investīcija”, SIA „Brabantia Latvia” kā „Ilgtspējīgākais uzņēmums Talsu novadā”.

Konkursa nolikums pieejams talsunovads.lv sadaļā Uzņēmējiem.

Dace Rozenberga