Izglītība Talsi

Pagājušajā gadā tika uzsākta ilgi gaidītā Talsu pamatskolas pārbūve, lai izglītības iestādi pielāgotu mūsdienu prasībām un nodrošinātu skolēniem un mācībspēkiem atbilstošu un drošu vidi. Būvdarbu laikā radušies iepriekš neplānoti darbi un nepieciešamība pēc citiem tehniskajiem risinājumiem, kas līdz ar to palielina projekta kopējās izmaksas un pagarina izpildes termiņu līdz nākamā gada aprīlim.

Talsu pamatskolas pārbūves laikā pilnsabiedrība „P un P Būvniecības grupa” konstatējusi virkni papildu darbu un atšķirīgu būvniecības risinājumu nepieciešamību, nekā tas norādīts būvprojektā.

Jau šī gada sākumā Talsu novada pašvaldība piešķīra papildu finansējumu 65 033,78 eiro (ar PVN) skolas ēkas logu nomaiņai, lai tādējādi paaugstinātu ēkas kopējo energoefektivitāti, mazinot iespējamos siltumzudumus. Tomēr ar to nav bijis gana, un, lai nodrošinātu būvdarbu nepārtrauktību Talsu pamatskolā, nepieciešams papildu finansējums 471 485,87 eiro (ar PVN) apmērā.

Talsu novada pašvaldība ir izvērtējusi iespējamos rīcības virzienus – būtiski grozīt vai lauzt noslēgto līgumu un izsludināt jaunu iepirkuma procedūru. Tā kā līguma laušana ne tikai paildzinātu pārbūves procesu, bet arī radītu vēl papildu izdevumus, tad pašvaldība piekritusi līguma grozījumiem.

Papildu finansējumu 456 151,02 eiro apmērā plānots rast no šī gada budžeta tāmes Talsu 2. vidusskolas Metodiskā centra pārbūvei, un atlikušo summu – 15 334,85 eiro –paredzēt no 2024. gada budžeta līdzekļiem. Tādējādi būvdarbu izpildes termiņš palielināsies tikai par diviem mēnešiem un nākamā gada aprīlī skola būs gatava izmantošanai mācību procesam.

Projektā paredzēts atjaunot visas iekštelpas, nomainīt logus, daļēji pārbūvēt inženiertīklus mācību kabinetos, elektroapgādes, apkures un ventilācijas sistēmas, atjaunot ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes, zibensaizsardzības sistēmu un pārbūvēt lietus ūdens kanalizācijas sistēmu. Plānots paplašināt skolas telpu platību, izbūvējot ēkas piebūvi sporta zāles vajadzībām, bet skolas augšējā stāvā ierīkojot septiņas jaunas mācību klase

Kopējās projekta būvdarbu izmaksas ir 3 365 684 eiro. No tiem valsts budžeta finansējums ir 2 411 269 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums: 931 295 eiro.

Līdz remontdarbu beigām Talsu pamatskolas skolēniem mācību darbs tiek organizēts Talsu pilsētā un Vandzenē.