Uzņēmējdarbība

Jau sesto gadu Talsu novada pašvaldība izsludināja biznesa ideju konkursu „Dari Talsu novadam”. Uz pašvaldības finansiālu atbalstu varēja pretendēt gan uzņēmēji ar pieredzi, gan jaunie uzņēmēji, kuri vēl tikai plāno uzsākt uzņēmējdarbību. Lai veicinātu uzņēmējdarbību un ieguldītu ilgtspējīgā novada attīstībā, šogad pašvaldība aktīvo cilvēku atbalstam piešķīra 15 000 eiro.

Iespēju pieteikties līdzfinansējuma piesaistei savas biznesa idejas īstenošanai konkursā „Dari Talsu novadam” šogad izmantoja 16 uzņēmēji. 14 pieteikumi atbilda administratīvajiem vērtēšanas kritērijiem, bet, izvērtējot iesniegumus pēc noteiktajiem kritērijiem un ņemot vērā pieejamo finansējumu, pašvaldības līdzfinansējums tiks piešķirts deviņiem pretendentiem.

Šogad Talsu novada pašvaldība finansējumu piešķirs SIA „KFH”, kas paplašinās pakalpojumu un produktu klāstu un kvalitāti, iegādājoties gan materiālus, gan specializētu aprīkojumu, SIA „Fit Pet” tirgū plāno ieviest jaunu produktu mājdzīvniekiem, Inese Rudze ar līdzfinansējuma palīdzību uzlabos tehnisko aprīkojumu viesu uzņemšanai. Annija Apine atvērs jaunu kosmetologa praksi, Beate Šteinberga parūpēsies par svinību telpu izveidi „Pie Māsām”, savukārt Ieva Misāne nodrošinās labsajūtu atpūtniekiem, iegādājoties karsto kublu brīvdienu mājā „Jaunzvīņas”. Līdzfinansējums tiks piešķirts arī Alisei Lakšmanei, kura papildinās uzņēmuma ūdens inventāru, piedāvājot papildu aktivitātes viesiem. Vents Gipsers iegādāsies jaunu tehnisko aprīkojumu, kas ļaus attīstīt metālapstrādes darbnīcu, bet Miķelis Šteinbergs iegādāsies specializētu šujmašīnu, lai paplašinātu piedāvāto produktu klāstu un dizainu.