Novadā

Šī gada 7. augustā notikušās vētras radīto zaudējumu novēršanai pašvaldībām septembrī un oktobrī bija iespēja pieprasīt finansējumu no Valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” dzīvojamo māju jumta segumu un logu atjaunošanai un nomaiņai.

Pamatojoties uz iesniegtajiem pieprasījumiem, kas atbilst programmas nosacījumiem, pašvaldības līdzfinansējums ir 50 procenti kopējās atbalsta summas: saņemtais valsts atbalsts Talsu novadā bija 31 633 eiro, tādu pašu summu piešķīrusi arī pašvaldība, kopā sastādot 63 266, 01 eiro lielu atbalstu. Bojāto dzīvojamo ēku īpašniekiem finansiālais atbalsts jāapgūst līdz šā gada beigām.

Uz finansiālo atbalstu Vandzenes un Laidzes pagastā tika iesniegti 23 iesniegumi, no kuriem atbalstu guva 14  pieprasījumi ēkām, kurām nodarīti postījumi un krusas rezultātā sacaurumoti dzīvojamo māju jumti. Pie iesniegumiem tika pievienoti apsekošanas akti, foto fiksācijas un provizoriskās tāmes bojājumu segšanai. Finansējumu nepiešķīra  īpašumiem, kas nav reģistrēti Valsts Zemes dienesta nekustamā īpašuma kadastra informācijas reģistrā un tiem īpašumiem, kas ieguva finanšu līdzekļus no apdrošināšanas atlīdzības, lai novērstu dubulto finansējumu.

Iesniegumu atbilstību izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā izvērtēja un virzīja Ministru kabinets. Atbalsts ārkārtas situācijas seku likvidēšanai pēc MK nosacījumiem piešķirams gan pašvaldību īpašumā esošajiem infrastruktūras objektiem, gan dzīvojamo māju atjaunošanai, ievērojot, ka vienreizējais atbalsts individuālām dzīvojamām mājām ir līdz 3000 eiro apmērā, nepārsniedzot 20 eiro par vienu kvadrātmetru atjaunojamās platības. Arī daudzdzīvokļu mājām noteiktā finansējuma apmērs nepārsniedz 20 eiro par kvadrātmetru. Atbalsts var tikt izmantots gan kā pagaidu risinājums ēkas sakārtošanai un pasargāšanai no bojāejas, gan arī lai atjaunotu īpašuma iepriekšējo stāvokli.