Novadā

Talsu novada pašvaldība iesniegs investīciju projekta pieteikumu, lai pretendētu uz valsts aizdevumu pašvaldības dzīvokļu remontdarbiem. Par šo finansējumu plānots sakārtot septiņus dzīvokļus, ko piešķirt trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm un kvalificētiem speciālistiem.

Talsu novada dome nolēma iesniegt investīciju projekta „Talsu novada pašvaldībai piederošo dzīvokļu atjaunošana” pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) par kopējo summu 83 664,84 eiro, kas ietver gan būvniecību, gan būvuzraudzību. Par šo finansējumu paredzēts atjaunot septiņus pašvaldībai piederošos dzīvokļus Celtnieku ielā 8 – 35, Darba ielā 19 – 29, Andreja Pumpura ielā 9-11 Talsos, Parka ielā 1 – 6 Valdemārpilī, „Saulstari” – 17 Mundigciemā, Nākotnes ielā 8-11 Stendē, Smilšu ielā 4 – 17 Sabilē. Kopējā atjaunojamo dzīvokļu platība ir 313,80 m2.

Lai noteiktu atbilstošākos atjaunojamos objektus, tika vērtēts dzīvojamo māju, kur atrodas dzīvokļi, tehniskais stāvoklis. Savukārt dzīvojamās platības tika izvērtētas saskaņā ar pašvaldības izstrādātajiem kritērijiem „Par Talsu novada pašvaldībai piederošo dzīvokļu un dzīvojamo māju izvērtēšanas noteikumi”. Atjaunotās dzīvojamās platības plānots piešķirt trūcīgām/maznodrošinātām personām (ģimenēm) un kvalificētiem speciālistiem saskaņā ar likumu „Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”.

Tiesības pretendēt uz valsts aizdevumu īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona esošo pašvaldību īpašumā esošajās ēkās, veicot ēku un telpu pārbūvi vai atjaunošanu, ja būvdarbu valsts aizdevuma izmaksas nepārsniedz 1000 eiro par 1 m2 paredz Ministru kabineta „Noteikumi par kritērijiem un kārtību, kādā 2022.gadā tiek izvērtēti un izsniegti valsts aizdevumi pašvaldībām COVID-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”.

Lai pašvaldība varētu iesniegt investīciju projekta pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un pretendēt uz valsts aizdevumu, jau pagājušā gada novembrī tika izsludināts iepirkumu konkurss par Talsu novada pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu remontdarbiem.