Virbi Valdemārpils Talsi Dundaga

Talsos, Dundagā, Valdemārpilī un Virbos tiks īstenots projekts Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”, ko ir apstiprinājis Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) administrators SIA Vides investīciju fonds”.

Projekta mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana Talsu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, izmantojot tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu Talsu novadā.

Talsos, Dundagā, Valdemārpilī un Virbos tiks nomainīti kopumā 1164 gaismekļi uz gaismu izstarojošu diožu (LED) tipa gaismekļiem ar iebūvētu autonomu astroloģiskās dimēšanas jeb spožuma maiņas funkciju, kā rezultātā samazināsies iepērkamais elektroenerģijas apjoms par 566,293 MWh/gadā un siltumnīcefekta gāzes CO2 emisijas par 61,726 t CO2/gadā.

Plānots, ka samazināsies elektroenerģijas patēriņš, siltumnīcefekta gāzu emisijas, kā arī iedzīvotājiem būs nodrošināts kvalitatīvs ielu apgaismojums, kas mazinās dažādus nelaimes gadījumus uz ielām.

Projekta attiecināmās izmaksas – 616 249,17 EUR, tai skaitā 308 124,58 EUR Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējums. Projekta identifikācijas Nr. EKII-7/16.

Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. EKII logo