Izglītība Novadā

Lai sakārtotu skolēnu pārvietošanos sabiedriskajā transportā uz izglītības iestādēm un mājup, skolēni brīvbiļeti AS „Talsu autotransports” sabiedriskajā transportā saņems, uzrādot braukšanas karti, kurā norādīts braukšanas maršruts. Nosacījumi par skolēnu pārvadāšanu paliek nemainīgi, mainās tikai identifikācijas līdzeklis.

Lai pārliecinātos par skolēna identitāti, autobusa šoferi var lūgt uzrādīt arī skolēna apliecību. Skolēna apliecība ir obligāts dokuments ikvienam skolēnam, savukārt braukšanas kartes būs iespējams pieteikt un saņemt skolā, uz kuru skolēnam jādodas, izmantojot sabiedrisko transportu.

Sabiedriskajā transportā mainīta elektroniskā norēķinu sistēma braukšanas biļešu atvieglojumu piemērošanai, kā dēļ tiek veiktas izmaiņas arī skolēnu pārvadājumos. Iepriekš, lai saņemtu autobusa biļeti, braukšanas kartes tika autorizētas transportlīdzeklī esošā iekārtā. Sabiedriskajā transportā tās vairs neizmanto, kā arī vasarā sporta skolas audzēkņu testa režīmā izmēģinātā sistēma ar QR koda biļetēm nespēj apstrādāt tik lielu apjomu braukšanas biļešu, kā nepieciešams, veicot biļešu izsniegšanu, skolēniem vienlaicīgi dodoties uz skolu vai mājup.

Skolēna braukšanas kartē būs uzrādīta apmeklējamā skola un maršruts, lai novērstu situācijas, ka skolnieki izmanto brīvbiļetes nepamatotiem braucieniem, kas nav saistīti ar izglītības ieguvi. Braukšanas karte pieprasāma un saņemama tajā skolā, uz kuru skolēns dodas ar sabiedrisko transportu. Piemērs: ja skolēns dzīvo Stendē, mācās Stendes pamatskolā un brauc ar sabiedrisko transportu uz Talsu Mākslas skolu, braukšanas karte jāpiesaka Talsu Mākslas skolā.

Šī kārtība stāsies spēkā līdz 2024. gada 1. janvārim.

Skolēni autobusos var izmantot pašvaldības piešķirtos bezmaksas braucienus abos virzienos (turp-atpakaļ) vienreiz dienā. Transporta izdevumi tiek segti Talsu novada izglītības iestāžu skolēniem, tostarp deklarētajiem profesionālās ievirzes (mākslas skolas, mūzikas skolas, sporta skolas) audzēkņiem nokļūšanai no mājām uz izglītības iestādi un mājup. Šāds atbalsts skolēniem sabiedriskajā transportā tiek nodrošināts visa mācību gada garumā,” stāsta Talsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps.

Līdz braukšanas karšu ieviešanai biļete jāiegādājas par maksu, ja skolēns sabiedriskajā transportā nevar uzrādīt skolēna apliecību. Turpmāk biļeti būs jāiegādājas gadījumā, ja skolēns neuzrādīs braukšanas karti.

Brauciens turp un atpakaļ no skolas tiek apmaksāts darba dienās, savukārt, sestdienās vai svētdienās tādā gadījumā, ja skolā ir paredzētas nodarbības. Ja nedēļas nogalē skolā plānotas citas aktivitātes vai jādodas uz mācību olimpiādi, skolēns pērk sabiedriskā transporta biļeti, ko pēc tam iesniedz skolā atmaksai.

Kopsavilkums:

• Skolēnu brīvbiļešu izmantošanas nosacījumi paliek nemainīgi, mainīsies identifikācijas līdzeklis – braukšanas karte, – lai šo biļeti saņemtu;
  • Braukšanas karte jāpiesaka skolā, uz kuru vajadzīgs nokļūt ar sabiedrisko transportu;
  • Pēc transporta vadītāja pieprasījuma jāuzrāda arī skolēna apliecība;
  • Kārtība stāsies spēkā līdz 2024. gada janvārim.