Roja
radosas-darbnicas zīmējums

Jaunais 2022./2023. mācību gads atnācis ar dažādiem pārsteigumiem Rojas Mūzikas un mākslas skolā (Rojas MMS). Skola pagājušajā semestrī piedalījās Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā par materiālās bāzes pilnveidi profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, un ar VKKF finansējumu un Talsu novada pašvaldības līdzfinansējuma piesaisti skolas īpašumā ieguva grafikas spiedi. Tagad mācību iestāde var veidot grafiskos darbus, kas pirms tam nebija iespējams.

15. septembra rudenīgajā pēcpusdienā, kad kokiem iekrāsojās lapas, arī mākslas skolas audzēkņi guva jaunas zināšanas grafikas spiedē. Radošo darbnīcu vadīja mākslinieks Jānis Trops no „Radošo darbu galerijas”, kurā izglītojamie tika iepazīstināti ar daudzpusīgām iespējām, ko varam iegūt grafikā.

Audzēkņi pilnveidoja prasmes ar auksto adatas apdruku, ko veicām, skrāpējot plastikātā ar adatām, kas ir speciāli domātas šādiem darbiem. Noslēgumā audzēkņi iepazinās ar foto nospiešanu uz auduma. Varējām izveidot T kreklus un auduma maisiņus, ko pielietot ikdienā.

Paldies Rojas MMS direktorei Baibai Beraģei par projekta izstrādi un radošo iespēju apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Visi būsiet gaidīti uz izstādi, kas drīzumā būs apskatāma Rojas bibliotēkā!

Līga Reine-Smilgaine,
Rojas MMS pedagoģe