Novadā Kolka
Dundagas ceļš

Talsu novada pašvaldība ir realizējusi projektu Pašvaldības autoceļa posma pārbūve labākai piekļuvei jūrai”, sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un biedrību Ziemeļkurzemes biznesa asociācija”.

Projekta mērķis bija Kolkas pagasta grants ceļa Tautas nams - Jūrskola - Zembahi" 1,23 km garā posma sakārtošana un stāvlaukuma izveide, lai izkliedētu apmeklētāju plūsmu stāvlaukumā, kas atrodas pie pašas krasta līnijas, tā mazinot apmeklētāju radītās slodzes ietekmi uz apkārtējo vidi.

Projekta ietvaros 1,23 km garā ceļa posmā, kas ved uz jūru, tika iztīrīti grāvji, veikta brauktuves profilēšana, sakārtotas nobrauktuves, izbūvēta konstruktīvā kārta, nostiprinātas nogāzes u.c. Blakus bijušai jūrskolai ir izveidots stāvlaukumu pie pašas krasta līnijas, atpūtnieku vēlme piebraukt pēc iespējas tuvāk jūrai veicina koncentrētu tūristu plūsmu vienā vietā, tā veicinot piekrastes teritorijas degradāciju un piesārņojumu, radot draudus dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Lai saglabātu dabas vērtības un samazinātu antropogēno slodzi uz vidi, projekta īstenošanas rezultātā, ceļa posma sākumā tika izveidots stāvlaukums ar shēmu kā novietot auto, lai palielinātu stāvlaukumu kapacitāti, tā samazinot atpūtnieku mēģinājumus izbraukāt ceļmalas un izkliedētu koncentrēto apmeklētāju plūsmu pie bijušās jūrskolas stāvlaukuma.

Būvdarbus veica SIA Saldus ceļinieks”, būvuzraudzību SIA Baltline Globe” un būvprojektu izstrādāja SIA Global project”.

Projekta Pašvaldības autoceļa posma pārbūve labākai piekļuvei jūrai kopējās izmaksas ir 83 150,17 EUR ieskaitot PVN 21%, attiecināmās izmaksas ir 82 163,87 EUR, publiskais finansējums – 73 947,48 EUR, pašvaldības līdzfinansējums – 9202,69 EUR.