Talsi

Sabiedriskā transporta pietura „Brīvības iela”, sākot ar 01.12.2023., atradīsies tai piemērotā un drošā vietā – pieturā „Ģimnāzija” līdzās kāpnēm, kas ved uz pieminekli 1905.–1907. gada revolūcijas atcerei.

Jau pagājušajā gadā SIA Talsu namsaimnieks”, kas apsaimnieko daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Brīvības ielā 9, vērsās ar iesniegumu pašvaldībā, lūdzot nodrošināt minētās autobusu pieturvietas pārvietošanu.

Autobusu pietura ierīkota tieši pie mājas ielas puses ārsienas, pie pieturas zīmes novietots soliņš. Mājas Brīvības ielā 9, Talsos, dzīvokļu īpašnieki izprot, ka šī pieturas vieta ir sabiedriski nozīmīga un nepieciešama, taču tās atrašanās tik tuvu mājai un dzīvokļu logiem ļoti pasliktina mājas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, jo pirmie autobusi pieturā piestāj jau ļoti agri no rīta – piecos, pēdējie – vēlās vakara stundās, un ar izplūdes gāzēm un vibrāciju traucē iedzīvotāju naktsmieru; cilvēki, kuri gaida autobusu pieturā, mēdz skaļi sarunāties, klausīties mūziku un smēķēt, kas pasliktina dzīves kvalitāti ne tikai 1. stāva dzīvokļu īpašniekiem; cilvēki, kuri gaida autobusu pieturā, nereti mēdz uzjautrināties, pakāpjoties uz soliņa un mēģinot ieskatīties dzīvokļu logos, kā arī klauvēt vai kā citādi traucēt iedzīvotāju mieru.

Šo iemeslu dēļ praktiski nav iespējams turēt atvērtus logus mājas ielas puses dzīvokļos, jo tajos ieplūst izplūdes gāzes, cigarešu dūmi, putekļi un pieturā esošo cilvēku radītā kņada. Mājā dzīvo gan cilvēki cienījamā vecumā, gan mazi bērni, kuru nervu sistēma ir trauslāka, nekā pieaugušiem cilvēkiem. Neērtības, ko rada pietura, kas ierīkota tieši pie mājas, ievērojami, gadu no gada rada dažādas veselības problēmas šiem cilvēkiem.

Līdz šim pietura atradās Brīvības ielā 9, kur nav tam paredzētas īpašas zonas, lai ērti apstātos un uzņemtu pasažierus. Tas radīja neērtības un drošības riskus gan vietējo namu iedzīvotājiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem un gājējiem. Vieta ir nepārskatāma, kā arī, autobusam tajā apstājoties, veidojas sastrēgums, tādēļ Talsu pilsētas pārvalde pārcēlusi pieturu uz tam piemērotu vietu.

Pieturvietā „Ģimnāzija”, kas atrodas vien 300 metru attālumā no Brīvības ielas 9, iepretim veikalam „Mežam un dārzam” ir ērta un droša „kabata”, kur transportlīdzeklim apstāties, kā arī tas neietekmē pārējos satiksmes dalībniekus un rada drošus apstākļus gājējiem un autobusa pasažieriem.