Kolka Sabiedrības līdzdalība Talsi

Nu jau tradicionāli aicinām lepoties ar paveikto, jo tas var iedvesmot citus, tā vairojot pozitīvo, iedrošinot rīkoties un attīstīt Latvijas lauku teritoriju potenciālu. Vienlaikus radītām darbavietām, izveidotiem uzņēmumiem, labiekārtotām un jaunradītām sabiedrībai pieejamām vietām un citiem nozīmīgiem rezultātiem, LEADER projekti palīdz īstenot sapņus un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Aicinām lepoties ar labi paveikto, izvirzot projektus Latvijas Lauku foruma (LLF) iniciētajai Latvijas partnerību balvai „LEADER Dižprojekts 2023” – vietējo iniciatīvu projektiem, kuri realizēti Vietējās rīcības grupas (VRG) darbības teritorijās ar LEADER Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai (ELFLA) vai Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstu un kuri ir teritorijas lepnums un aktīvo ļaužu darbības apliecinājums.

Konkursa mērķis ir  popularizēt unikālas un reģionu teritorijām un iedzīvotājiem nozīmīgas idejas, kas īstenotas ar LEADER pieeju un saņēmis finansējumu. Jāatceras, ka galvenā nav projektu savstarpējā sacensība, bet gan lepošanās ar paveikto, sabiedrības informēšana par līdzcilvēku paveikto, iedrošinot arī citus aktīvai rīcībai.

Lai sasniegtu plašāku mērķauditoriju, informācija par katru „Dižprojekta 2023” nominanti ir publicēta LLF mājaslapā un sociālajos tīklos (Facebook un Instagram). Balsot iespējams līdz 3. martam

„Dižprojekts” 2023 nominācija tiks piešķirta, balstoties uz partnerību, ekspertu un sabiedrības balsojumu.

Balvu nominanti Talsu novadā:

Īstenojot projektu ir pārbūvēta bijušā Pitraga zivju kūpinātavas caurlaides ēka, kurā izveidots vides informācijas un tūrisma pakalpojumu punkts „Pitraga pietura” ar nelielu kafejnīcu. Vides informācijā iekļauti stāsti par Baltijas jūras un cilvēka mijiedarbību, lībiešu krasta tradīcijām un vēsturi. Ēka ir ieguvusi interesantu un savdabīgu drošības sistēmu, kas atvērtā variantā sniedz apmeklētājiem patvērumu no lietus vai saules stariem. Apmeklētāji var baudīt cienastu no vietējiem produktiem un labas kvalitātes kafiju. „Pitraga pietura” jau sniedza savu piedāvājumu Lībiešu krasta Mājas kafejnīcu dienās, organizēja labi apmeklētus brīvdabas pasākumus, koncertus. Projekta īstenotāji izveidoja izstādi, kas veltīta Pitraga un apkārtnes zvejniecības un zivju pārstrādes tradīcijai. Aicināta bija gan vietējā kopiena, gan piekrastes viesi, lai veidotu saikni pagātnei ar tagadni un kopīgi iedzīvinātu vietas jauno raksturu. Pirmajā gadā pēc projekta īstenošanas vasaras sezonā Dižjūras piekrastes, tai skaitā Jūrtakas ceļotāji varēja piestāt uz atpūtas „Pitraga pieturā”. Nākotnē šeit varēs iznomāt velosipēdus, lai plašāk iepazītu Lībiešu krasta un Slīteres nacionālā parka dabas jaukumus. Vairāk par projektu šeit. Balsot par projektu var šeit.

 

Ar biedrības „Talsu partnerība” atbalstu ir īstenots projekts “Bērnu pilsētiņa”, kā rezultātā ir radīta jauka un interesanta atpūtas vieta – Pilsētiņa bērniem, ko labprāt apmeklē ģimenes ar bērniem, skolu mazāko klašu skolēni, tūristi un novada viesi. Bērni šeit var radoši izpausties, jautri pavadīt laiku svaigā gaisā, spēlēt spēles, nosvinēt savus svētkus un vispār justies kā pieaugušie, kas ir atbildīgi par savu māju un pilsētiņu. Biedrības „Klaunu muzejs” vadītāja Ilze apmeklētājus iepazīstina ar klauna profesiju un 800 klauniem, kas apskatāmi biedrības telpās un nenogurstoši darbojas, lai bērnu darbošanos piepildītu ar aizraujošām aktivitātēm. Pateicoties lielajai mīlestībai pret suņiem, Bērnu pilsētiņā bērni var iesaistīties spēlēs kopā ar abiem Bernes ganu šķirnes suņiem Pastoru Persiku un Darko. Klaunu mājā pat viena istaba veltīta tikai suņiem un suņu stāstiem. Projekta ietvaros tika iegādāti 5 dažādi koka namiņi, galdi ar krēsliņiem, mantu kastes-lādes un galdi ar soliem. Projekta ietvaros tika veikta arī koka namiņu montāžas darbi. Lai radītu improvizētus Bērnu pilsētiņas vārtus, projekta rezultātā tika radīti vārti, kas veidots arī kā fotorāmis ar kokā grebtām suņu un kaķu skulptūrām. Izveidojot Bērnu pilsētiņu, biedrība „Klaunu muzejs” Talsu novadā ir radījusi par vienu sakoptu, bērnu vajadzībām un interesēm atbilstošu vietu vairāk. Vairāk par projektu šeit. Balsot par projektu var šeit.

 

Vairāk par konkursu un tā dalībniekiem šeit.