Novadā

AS „Sadales tīkls”, kas ir elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā, ik gadu veic dažādus infrastruktūras uzlabojumus arī Talsu novadā. Uzņēmums informējis Talsu novada pašvaldību par šī un nākamā gada plānotajiem darbiem novada teritorijā.

AS „Sadales tīkls” šajā gadā paredzējis ieguldīt aptuveni 46 000 eiro elektroapgādes drošuma uzlabošanai Dundagas un Rojas pagastā, Sabilē. Sprieguma kvalitātes uzlabošana šogad plānota 78 000 eiro apmērā Lībagu, Dundagas un Īves pagastā. Savukārt elektrolīniju pārbūve un atjaunošana gaidāma Talsos, Sabilē, Mērsraga, Ģibuļu, Strazdes, Abavas, Ārlavas, Valdgales, Mērsraga, Virbu, Dundagas un Laucienes pagastā. Šie kapitālieguldījumi paredzēti 1 531 000 eiro apmērā. Piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu, paredzēts ieguldīt teju 3 000 000 eiro. Patlaban notiek 110/20 kV apakšstacijas „Valdemārpils" 20 kV sadales pārbūve un otrā 110 kV transformatora uzstādīšana Valdemārpilī, Smilšu ielā 3. Savukārt vēl tiek projektēta TA-7604 20kV kabeļlīnijas izbūve no 110/20 kV apakšstacijas „Valdemārpils" līdz Rojai.

Arī 2024. gadā uzņēmums paredzējis kapitālieguldījumus elektroapgādes drošuma uzlabošanai par aptuveni 314 000 eiro. Tie plānoti Abavas, Ģibuļu, Balgales, Mērsraga, Rojas, Vandzenes, Laucienes, Dundagas, Laidzes, Ārlavas un Kolkas pagastā. Sprieguma kvalitātes uzlabošanai paredzēts ieguldīt 140 700 eiro Ģibuļu, Valdgales un Laidzes pagastā, bet elektrolīniju pārbūve un atjaunošana plānota 849 000 eiro apmērā Valdemārpilī, Talsos, Valdgales, Dundagas, Ārlavas, Abavas, Strazdes, Dundagas, Laucienes, Vandzenes, Abavas, Ķūļciema, Virbu, Lībagu pagastā.