Sabiedrības līdzdalība

Pašvaldības, vietējās kopienu organizācijas, kā arī sociālos uzņēmumus ilgtermiņā vieno viens mērķis – uzlabot dzīves kvalitāti un iedzīvotāju apmierinātību un radīt jaunas iespējas dažādās darbības jomās. Tādēļ ir svarīgi būt atvērtiem sadarbībai un strādāt kopā, lai sasniegtu vienu kopējo mērķi. Sadarbības trūkums ar nevalstiskajām organizācijām un sociālajiem uzņēmumiem ietver grūtības esošo sociālo jautājumu risināšanā. Īpaši sarežģīti ir sasniegt mērķauditoriju, kas vislabāk var izskaidrot esošās grūtības un piedāvāt efektīvākos veidus, kā tās atrisināt.

Lai pētītu izaicinājumus, vajadzības un iespējas veiksmīgu sadarbību veidošanai starp pašvaldībām un kopienās balstītām organizācijām, jauniešu organizācijām un sociālajiem uzņēmumiem, tika izvēlētas piecas pilotpašvaldības no dažādām Eiropas valstīm. Projekta partneri sadarbojas ar Talsu novadu Latvijā, Zviedru organizācija SE-FORUM ar Dālarnas reģionu, Portugāles jauniešu organizācija CXJV Conexão Jovem Associação sadarbojas ar Bragas pašavaldību, Kipras izglītības un izpētes centrs Synthesis testē projekta pieeju Aglandijas pašvaldībā, savukārt Lietuvas partneri ​​Geri Norai ir izvēlējušies Trāķu rajona pašvaldību.

Šī pētījuma laikā tika izveidots:

• datubāze ar aktīvajām organizācijām piecās Eiropas valstu pašvaldībās,
  • pārskats „Kādas ir vajadzības un izaicinājumi veiksmīgas sadarbības veidošanai starp pašvaldībām un kopienas organizācijām?”
  • veiksmīgie sadarbības piemēri,
  • secinājumi par kartēšanas procesu.

Plašāka informācija par projektu, tā pārskatu un secinājumiem Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas tīmekļvietnē.