Sports Talsi
Āra trenažieru atjaunošana

Talsu pilsētas pārvalde šobrīd uzsākusi darbus pie āra trenažieru laukuma atjaunošanas pie Vilkmuižas ezera teritorijas.

Tā kā minētajā vietā paredzēts uzstādīt biedrības „Talsu Komersantu klubs” aizsākto iniciatīvu – bērnu rotaļu laukumu –, Talsu pilsētas pārvalde uzsākusi āra trenažieru atjaunošanas darbus, veidojot to par aktīvās atpūtas zonu dažāda vecuma cilvēkiem. Teritorijā tiks nomainīts segums, atjaunoti daži no esošajiem trenažieriem, savukārt tās iekārtas, kas savu laiku nokalpojušas, tiks nomainītas pret jaunām. Finansējums šim mērķim paredzēts no Dabas resursu nodokļa. Drīzumā tiks uzsākti arī bērnu rotaļu iekārtu uzstādīšanas darbi.

Jau minēts, ka ar iniciatīvu bērnu rotaļu laukuma izveidē Talsos pašvaldībā vērsās biedrība „Talsu Komersantu klubs”. Sākotnēji bija paredzēts, ka bērnu rotaļu laukuma izveide Brīvības ielā 24 notiks ar pašvaldības finansiālu atbalstu, jo biedrības piesaistītais finansējums neatrisinātu drošības un labiekārtojuma jautājumus. Pašvaldības ierobežotās finansiālās situācijas dēļ šogad nav iespējams plānoto paveikt, savukārt biedrībai „Talsu Komersantu klubs” Eiropas Savienības finansējums jāapgūst līdz 19. septembrim. Lai biedrība nezaudētu piešķirto publisko finansējumu, tika lemts rotaļu iekārtas izvietot blakus āra trenažieru laukumam pie Vilkmuižas ezera.

Ieceres īstenošanai piesaistīts ES finansējums 36 000 eiro apmērā, Talsu novada pašvaldības finansējums ir 20 000 eiro, savukārt SIA „Krauzers” un AS „Talsu autotransports” projekta īstenošanā ieguldīs attiecīgi 4000 eiro un 3694,15 eiro. Par šiem līdzekļiem tiks uzstādītas divas šūpoles un daudzveidīgs rotaļu elements „Četru torņu pils” (bērniem līdz 14 gadu vecumam), kā arī nodrošināts atbilstošs gumijas segums.