Sabiedrības līdzdalība
att

Šogad, 29. aprīlī, biedrības „Daugavas Vanagi Latvijā” Talsu nodaļas dalībnieki kopā ar Lībagu pagasta ļaudīm rīkoja Baltā krusta piemiņas vietas apkārtnes sakopšanas talku, kur 1947. gada maijā notika kauja ar čekas karaspēku. Savukārt 10. maijā ieplānota nacionālo partizānu kauju piemiņu un karavīru atdusas vietu sakopšana arī citviet novadā.

Inta Libreiha, biedrības „Daugavas Vanagi Latvijā” Talsu nodaļas valdes locekle, uzskatot piemiņas vietu sakopšanu par goda un cieņas apliecinājumu, stāsta: „Tradicionāli, tāpat kā iepriekšējos gados, mēs braucam pa novadu un apkopjam pieminekļus, kas saistīti ar nacionālajiem partizāniem un leģionāriem. Šogad Baltā krusta teritorijā, ceļā starp Talsiem un Laucieni, kur atrodas 14 čekas mocekļu atdusas vieta, stādījām atraitnītes, grābām pērnās lapas un izvācām nokaltušos zarus no krūmājiem. Liels paldies Lībagu un Strazdes pagasta pārvaldes vadītājam Ģirtam Kalnbirzem un pārējiem brīvprātīgajiem par praktisku palīdzību cīņas vietas un kritušo karavīru piemiņas vietas sakopšanā!”

Līdztekus 10. maijā tiks sakoptas arī citas Talsu novada brīvības cīnītāju piemiņas vietas – Laucienes pagastā, Strazdes pagastā, kā arī pie Spāres, kur uzstādīts piemineklis Talsu un Ventspils novada kritušajiem karavīriem.

Renāte Freiberga