Novadā

No 1. oktobra samazināsies centrālās siltumapgādes (CSA) siltumenerģijas tarifa apmērs SIA „Talsu namsaimnieks” apkalpes zonā Ģibuļu, Laidzes, Virbu, Laucienes, Lībagu, Vandzenes un Abavas pagastā un Stendes, Valdemārpils un Sabiles pilsētā.

Šobrīd SIA „Talsu namsaimnieks” Sabiedrisko Pakalpojumu Regulēšanas Komisijas (SPRK) noteiktais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ir 119,76 eiro par megavatstundu (bez PVN). Samazinoties kurināmā izmaksām, SIA „Talsu namsaimnieks” iesniedzis tarifa izmaiņas, ko SPRK apstiprinājusi, kas paredz tarifa samazinājumu par 19,3%. No 1. oktobra teritorijās, kur CSA siltumapgādi nodrošina SIA „Talsu namsaimnieks”, tarifa apmērs būs 96,87 eiro par megavatstundu (bez PVN) apmērā.

Uzņēmums jau informējis, ka pēc kurināmo materiālu iepirkumu konkursu rezultātiem, salīdzinot ar pagājušo gadu, kurināmā iegādes izmaksas ir samazinājušās.

Malkai tās ir zemākas par aptuveni 40%, šķeldai – par apmēram 35%, bet granulām izmaksu samazinājums ir ap 20%.

„Kurināmā iegādi organizējām līdz šī gada beigām, bet kurināmā cenu līmeni otrajam pusgadam redzēsim pēc iepirkuma konkursa noslēgšanās 2024. gada pirmajam pusgadam,” sacīja uzņēmuma valdes loceklis Egils Bariss.

Lai arī siltumenerģijas tarifs samazināsies, tomēr, tā kā iepriekšējā apkures sezonā tika piemērots valsts atbalsts straujā energoresursu cenu pieauguma kompensācijai, bet šajā apkures sezonā atbalsta mehānisms atšķirsies, tad daļa iedzīvotāju izmaksu samazinājumu būtiski neizjutīs.

5. septembrī Ministru kabinets apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto likumprojektu „Energoapgādes izmaksu atbalsta likums”. Tas paredz atbalstu energoresursu izmaksu kompensēšanai nodrošināt mājsaimniecībām ar zemu un vidēji zemu ienākumu līmeni situācijās, kad energoresursu cenas ir ārkārtēji augstas.

Atbalstu paredzēts noteikt mērķēti – konkrētām mājsaimniecību grupām ar zemu un vidēji zemu ienākuma līmeni, proti, mājsaimniecībām kuru ikmēneša izdevumi uz vienu tās locekli par mājokli varētu veidot 30% no mājsaimniecības ienākumiem. Atbalstu nav plānots piemērot pastāvīgi – visā apkures sezonā, bet piešķirt situācijās, kad tiks konstatētas energoresursu cenas ārkārtējas pieaugums tirgū (biržā).