Sociālā aizsardzība
sociālais nams

Lai nodrošinātu cilvēka cienīgiem dzīves apstākļiem atbilstoša mājokļa pieejamību sociāli un ekonomiski mazaizsargātām personām un samazinātu dzīvokļa jautājumu risināšanā sniedzamās palīdzības reģistra rindu personām, kuras tiesīgas saņemt likuma Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā 3. panta 1. un 2. punktā noteikto palīdzību, Talsu novada pašvaldība piedalījās Centrālās finanšu un līgumu aģentūras izsludinātajā Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa Veicināt sociāli atstumto kopienu, mājsaimniecību ar zemiem ienākumiem un nelabvēlīgā situācijā esošo grupu, tostarp cilvēku ar īpašām vajadzībām sociāli ekonomisko integrāciju, īstenojot integrētas darbības, tostarp nodrošinot mājokli un sociālos pakalpojumus” 4.3.1.3. pasākuma Sociālo mājokļu atjaunošana vai jaunu sociālo mājokļu būvniecība” atklātajā projektu iesniegumu atlases 1. kārtā un saņēma Eiropas Savienības finansējuma atbalstu projekta Nr. 4.3.1.3/1/24/A/021 Talsu novada sociālo mājokļu atjaunošana” īstenošanai.

Projekta ietvaros laika periodā no 2024. līdz 2025. gadam plānots veikt ieguldījumus 26 Pašvaldības īpašumā esošo un neizīrēto mājokļu atjaunošanā. Realizējot projektu, tiks atjaunoti 26 dzīvokļi: Talsos 8 dzīvokļi, Sabilē 1 dzīvoklis, Valdgales pagastā 2 dzīvokļi, Laucienes pagastā 2 dzīvokļi, Mērsraga pagastā 1 dzīvoklis, Stendē 6 dzīvokļi, Rojas pagastā 1 dzīvoklis, Valdemārpilī 1 dzīvoklis un Vandzenes pagastā 4 dzīvokļi.

Dzīvokļos tiks veikta pilna iekšējā apdare, logu, durvju un atsevišķu radiatoru nomaiņa, grīdas seguma nomaiņa, ūdensvadu un kanalizācijas cauruļu nomaiņa, veco elektrotīklu, rozešu un slēdžu nomaiņa uz jaunu, vannas istabā paredzot dušas vai vannu, tualetes podu, izlietni un jaucējkrānu, virtuve aprīkota ar santehniku – izlietni un jaucējkrānu.

Projekta kopējās izmaksas ir 579124,49 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 386750,00 eiro un pašvaldības finansējums 192374,49 eiro.

Logo ansamblis. Eiropas Savienība, Nacionālais attīstības plāns