Veselība Valdemārpils

Iepriekš ziņots, ka pēc iedzīvotāju sūdzību saņemšanas par veselības stāvokļa pasliktināšanos pie Sasmakas ezera tika izvietotas informatīvās zīmes ar aicinājumu tajā nepeldēties. Talsu novada pašvaldība veikusi papildu peldūdens analīzes un saņemti rezultāti, kas apliecina, ka zarnu nūjiņu koncentrācija ūdenī ir normas robežās.

Tuvākajā laikā tiks noņemtas pie ezera izvietotās informatīvās zīmes.

Pašvaldība iespēju robežās cenšas reaģēt uz iedzīvotāju sūdzībām par iespējamiem veselības riskiem, pārbauda ūdens kvalitāti un, ja nepieciešams, līdz analīžu rezultātu saņemšanai izvietoto informatīvās zīmes, tomēr brīvdabas ūdenstilpes ir mainīgas un situāciju pilnībā kontrolēt nav iespējams. Atgādinām, ka karstā laikā ūdenī var savairoties arī citas analīzēs nenosakāmas baktērijas vai kaitīgi organismi, kas izraisa, piemēram, peldētāju niezi un izsitumus uz ādas. Aicinām, baudot silto laiku, izvērtēt veselības stāvokli pirms došanās peldēt jebkurā ūdenstilpē, īpašu uzmanību pievēršot bērniem, senioriem un alerģiskiem cilvēkiem, lai atpūta būtu patīkama un mierpilna.