Talsi

Tikai pirms pāris nedēļām – 18. novembrī –  Ķēniņkalnā Talsos tika atklāti jauni vides objekti, kas papildina pilsētvides kopskatu un rada vēlmi apmeklētājiem tos apmeklēt un iepazīt. Apsekojot teritoriju, konstatēts, ka ne visi atbildīgi izturas pret jaunizbūvēto infrastruktūru un īsā laika periodā vairākkārt fiksēts, ka objekti ir salauzti, salocīti vai citādi bojāti.

Kopš atklāta labiekārtotā Ķēniņkalna teritorija, jau vairākas reizes ir novērsti dažādi infrastruktūras bojājumi: gan rekonstruētas vides objektu instalācijas, gan atjaunotas akmens gabionu žoga stieples, gan labotas cita aprīkojuma skrūves un koka detaļas. Tāpat bērni slidinās pa nogāzēm, tā bojājot apzaļumošanas darbu.

Tā kā nākas saskarties ar to, ka izbūvētie infrastruktūras elementi tiek bojāti, par notikušo informēta pašvaldības policija, kam turpmāk lūgts pastiprināti teritoriju kontrolēt un uzraudzīt. Tāpat atgādinām, ka Ķēniņkalna teritorijā uzstādītas videonovērošanas kameras, un tas ir viens no instrumentiem, kas palīdz novērst nekārtības, vandālismu un likumpārkāpumus.

Aicinām vecākus pievērst uzmanību tam, kā viņu bērni pavada brīvo laiku, jo ir saņemta informācija, ka postažu paveikuši jaunieši. Lūgums veikt audzinoša rakstura pārrunas ar bērniem un atgādināt, ka elementus bojāt nedrīkst un mantas tīša iznīcināšana un bojāšana nav izklaide: par šādu rīcību likumdošana paredz sodu!

Visus bojājumus SIA „AB Būvniecība” un SIA „LAC serviss” darbinieki iespējami ātrākā termiņā cenšas novērst un atjaunot pieejamā finansējuma apmērā.

Aicinām iedzīvotājus būt modriem un, pamanot personas, kuras bojā vai grasās nodarīt kaitējumu Talsu novada pilsētu vai pagastu infrastruktūrai, nekavējoties informēt Talsu novada pašvaldības policiju pa tālruni +37126132701.

Renāte Freiberga