Novadā

Talsu novada pašvaldība aicina īpašniekus, kuru izsniegtajām būvatļaujām beidzies derīguma termiņš, vērsties Talsu novada Būvvaldē, lai izskatītu jautājumu par būvatļaujas derīguma termiņa pagarināšanu, ja būvdarbi nav pabeigti, taču tos plānots turpināt.

Atgādinām, ka ēku būvniecībai un nodošanai ekspluatācijā ir noteikti būvatļauju maksimālie termiņi, tie ir astoņi gadi. Būvniecības likumā šī norma stājās spēkā 2014. gada 1. oktobrī, tas nozīmē, ka visas ēkas, kuru celtniecība uzsākta līdz šim datumam, ekspluatācijā jānodod līdz 2022. gada 30. septembrim.

Ministru kabineta noteikumi Nr.529 Ēku būvnoteikumu 97. punkts nosaka – ja ēka vai tās kārta (ja ēku paredzēts īstenot pa kārtām) nav nodota ekspluatācijā noteiktajā termiņā, būvatļauju pagarina uz būvniecības ierosinātāja pieprasīto laiku, ja institūcijai, kura pilda būvvaldes funkcijas, būvniecības informācijas sistēmā ir pieejama aktuāla ēkas kadastrālās uzmērīšanas lieta un iesniegts ēkas novietnes un tai izbūvēto ārējo inženiertīklu izpildmērījuma plāns, kā arī uz pieprasīto pagarinājuma termiņu izsniegtas būvdarbu veicēja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopija.​ Pagarinot būvdarbu veikšanas termiņu, nepārvērtē iepriekš akceptēto būvniecības ieceri, bet tikai piefiksē uz konkrēto brīdi veikto būvdarbu apjomu.