Talsi

No 1. marta stājās spēkā grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas paredz, ka visu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju lietas ir kārtojamas Būvniecības informācijas sistēmā (BIS). 6. martā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieki saņēmuši automātiski sagatavotus e-pasta ziņojumus, kas izraisījuši iedzīvotājos neizpratni, jo tajos teikts, ka mājas lietās kavēts periodiskās apskates termiņš.

SIA „Talsu namsaimnieks” informē, ka saņemtais e-pasta ziņojums ir informatīvs un likumā noteiktās māju apsekošanas pagājušajā gadā ir veiktas. Arī šajā gadā tās notiks un tiks ievietotas attiecīgās mājas lietā gan uzņēmuma klientu tiešsaistes apkalpošanas portālā, gan BIS.

SIA „Talsu namsaimnieks” Būvniecības valsts kontroles birojam ir iesniedzis visu nepieciešamo dokumentāciju, lai sistēmā nodrošinātu pilnīgu datu reģistrāciju.

SIA „Talsu namsaimnieks” jau informēja, ka, lai efektivizētu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesu, nodrošinātu pārvaldnieku godīgas konkurences apstākļus, kā arī dzīvokļu īpašnieku brīvu un drošu savas mājas ekspluatācijas dokumentācijas glabāšanu un pieejamību vienuviet, turpmāk māju lietas būs jākārto arī BIS. Paredzēts, ka šajā sistēmā dzīvokļu īpašnieki varēs arī elektroniski pieņemt lēmumus.