Novadā

SIA „Talsu ūdens” ir pašvaldības kapitālsabiedrība, kas sniedz ūdenssaimniecības pakalpojumus. To nodrošināšanas izmaksu pieauguma dēļ uzņēmums 20. oktobrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis jaunu ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projektu.

SIA „Talsu ūdens” ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifus izstrādājis atbilstoši SPRK metodikai, iekļaujot elektroenerģijas un degvielas izdevumu pieaugumu.

Patlaban uzņēmuma pakalpojuma saņēmēji par ūdensapgādes pakalpojumu maksā 1,18 eiro kubikmetrā (bez PVN), savukārt no 2023. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 30. aprīlim pakalpojuma cena paredzēta 1,70 eiro kubikmetrā (bez PVN) apmērā. Savukārt no 2023. gada 1. maija ūdensapgādes pakalpojuma izmaksas plānotas 1,77 eiro kubikmetrā (bez PVN).

Tarifa izmaiņas plānotas arī kanalizācijas pakalpojuma tarifā. Ja līdz šim bija jāmaksā 1,89 eiro kubikmetrā (bez PVN), tad no 2023. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 30. aprīlim tā izmaksas paredzētas 3,07 eiro kubikmetrā (bez PVN), bet no 2023. gada 1. maija: 3,26 eiro kubikmetrā (bez PVN).

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto informāciju, iesniegt priekšlikumus un ieteikumus SIA „Talsu ūdens” aicina uzņēmuma birojā Raiņa ielā 17 Talsos, iepriekš sazinoties ar SIA „Talsu ūdens” klientu apkalpošanas speciālisti Ilzi Vītolu (tālrunis +371 63222216, e-pasts info@talsuudens.lv). Savukārt iesniegt priekšlikumus un ieteikumus rakstiski vai elektroniski var, sūtot tos pa pastu uz SIA „Talsu ūdens”, Raiņa iela 17, Talsi, Talsu novads, LV-3201 vai elektroniski uz info@talsuudens.lv, kā arī SPRK Ūnijas ielā 45 Rīgā vai sprk@sprk.gov.lv.

SIA „Talsu ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz Talsu, Stendes, Valdemārpils un Sabiles pilsētās, Laidzes, Lībagu, Ārlavas, Lubes, Valdgales, Īves, Strazdes, Virbu, Abavas, Laucienes, Balgales, Ķūļciema pagastos un Pastendes un Spāres ciemos.