Izglītība

1. septembrī skolas gaitas Talsu novadā uzsāks arī bērni no Ukrainas. Šobrīd vēl nav precīzi zināms šo skolēnu skaits, tomēr Izglītības pārvalde informē, ka mācības Talsu novada skolās plāno uzsākt 21 Ukrainas civiliedzīvotājs.

Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka visvairāk Ukrainas bērnu apmeklēs Rojas vidusskolu: 8 bērni dažādos klašu posmos (2., 3., 4., 6., 7., un 9. klasē). Pieci bērni dosies uz Talsu 2. vidusskolu un Talsu Valsts ģimnāziju, apgūstot mācības 5., 6., 8., 10. un 12. klasē, bet Valdemārpils vidusskolu apmeklēs 5. un 10. klases skolēns no Ukrainas. Savukārt Talsu Kristīgajā vidusskolā mācības 8. klasē uzsāks viens skolēns no Ukrainas. Izglītības pārvaldes sniegtā informācija liecina, ka patlaban turpināt mācības tālmācībā nolēmuši desmit skolēni.

Talsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu sniegtos pakalpojumus plāno saņemt desmit bērni, apmeklējot bērnudārzus gan Talsos, gan Rojā, gan Rudē, gan Valdemārpilī.