Izglītība

24. aprīlī Talsu novadā uz tikšanos ar domes vadību un Izglītības pārvaldes pārstāvjiem  ieradās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Edīte Kanaviņa un vecākā eksperte Ramona Urtāne, lai kopīgā diskusijā rastu vienotu redzējumu par skolu tīkla efektīvu attīstību un perspektīvām gan pašvaldībā uz vietas, gan valstī kopumā.

Tikšanās laikā IZM pārstāves iepazīstināja ar ministrijā izveidotās darba grupas, kurā ir iesaistīti gan Latvijas Pašvaldību savienības, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, redzējumu par skolu tīkla sakārtošanas kritērijiem.

Lai rastu piemērotāko risinājumu kvalitatīvo un kvantitatīvo kritēriju izstrādē, IZM darba grupā skolu tīkls tiek skatīts no dažādām pozīcijām un tiek vērtēts četrās klašu grupās: 1.–3. klases, 4.–6. klases, 7.–9. klases un 10.–12. klases.

Tikšanās laikā ministrijas pārstāves tika iepazīstinātas arī ar Talsu novada pašvaldības izglītības iestāžu tīkla specifiku.

Tika uzklausīts domes priekšsēdētājas Evas Kārkliņas un Izglītības pārvaldes vadītāja Ulda Katlapa viedoklis un ierosinājumi skolu tīkla sakārtošanā.

Būtiskākie no tiem bija: par vidusskolu pārklājumu un to specializāciju plānošanas reģiona ietvaros, par skolēnu skaita noteikšanu un uzņemšanas kritērijiem izglītības iestādē, īpašu vērību piegriežot pirmsskolas un 1.–3.klašu skolēnu apmācībai tuvāk dzīvesvietai.

No pašvaldības puses izskanēja ierosinājums pārvērtēt arī savstarpējo norēķinu kārtību starp izglītības iestādēm.

Tika diskutēts arī par pedagogu noslodzi, piemaksu sistēmas noteikšanu un vienlīdzīgu nosacījumu noteikšanu visās vispārizglītojošās iestādēs, tostarp arī privātajās.

Tikšanā noslēgumā pašvaldības pārstāvjiem izteica pateicību par vērtīgo sarunu, tostarp palīdzību problēmu apzināšanā un ierosinājumiem, lai sekmīgi turpinātu  skolu tīkla kritēriju izstrādes procesu.

IZM darba grupa skolu tīkla sakārtošanas kritēriju izstrādi plāno pabeigt maijā.