Talsi Sports Izglītība
Talsu sporta skolas konteiners

24. aprīlī Vilkmuižas ezera Krievragkalna pakājē tika uzstādīts jūras sausās kravas konteiners, ko iegādājusies Talsu novada Sporta skola inventāra uzglabāšanai un novietošanai, uzlabojot Smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļas mācību un treniņu apstākļus.

Talsu novada Sporta skolas Smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļas audzēkņu treniņu nodarbības un sacensības gadu gaitā ir notikušas vairākās vietās Talsu novadā – Ābeļu ezerā, Sasmakas ezerā, bet pēdējo gadu laikā – Vilkmuižas ezerā. Visās vietās sporta apstākļi neatbilda mūsdienu prasībām un ir bijuši apgrūtinoši, jo nav bijis piemērotas laivu novietnes, ģērbtuvju, atbilstošas pieejas ūdenim.

Līdz šim sporta skolas inventārs atradās Talsu Sporta nama vecajā katlumājā, kas radījis audzēkņiem lieku slodzi un neērtības, jo laivas pirms katra treniņa vai sacensībām bija pašiem jānes līdz Vilkmuižas ezeram, bet pēc treniņa atkārtoti atpakaļ, mērojot vairāk nekā 100 metru garu ceļu.

„Talsu novada Sporta skola soli pa solim pēdējo gadu laikā ir centusies uzlabot audzēkņu mācību–treniņu procesa organizēšanu. Sporta skolas plānotā budžeta ietvaros pakāpeniski iegādājāmies laivas un airus, lai katram audzēknim treniņos un sacensībās būtu savs inventārs. Savukārt pagājušā gada beigās tika iegādāts sausās kravas jūras konteiners. Tā kā piekļuve ziemas sezonā pie plānotās konteinera novietošanas vietas bija ierobežota, tad uzlabojoties laika apstākļiem, konteiners ir veiksmīgi uzstādīts. Līdztekus šogad centīsimies rast iespēju veikt konteinera apdari un apkārtnes labiekārtošanu, lai audzēkņiem būtu visām prasībām atbilstoši treniņu apstākļi. Paldies pašvaldībai par piešķirto finansējumu, Talsu pilsētas pārvaldei par atbalstu, kā arī audzēkņiem, vecākiem un treneriem par pacietību un sapratni, paciešot neērtības šajā neordinārajā situācijā,” norāda Talsu novada Sporta skolas direktora vietniece administratīvajā darbā Anda Bajāre.

Kopējās kravas konteinera izmaksas ar tā uzstādīšanu un vietas sagatavošanu sastāda 9278 eiro ar PVN.