Novadā
Radi Talsu novadam

Jau ilgus gadus Talsu novadā ik vasaru ticis organizēts konkurss (pēdējos gados „Radi Talsu novadam!”, agrāk – „Talsu bruncī ieaustie” un „Sakoptākā pilsēta vai pagasts”), kas ļāva izcelt novada radošos un uzņēmīgos cilvēkus, kuri aktīvi darbojušies vietējā kopienā un ieguldījuši novada tēla veidošanā. Šogad pieņemts lēmums šo konkursu nerīkot, bet tiks pārskatīti citu apbalvojumu un konkursu nolikumi, tos papildinot ar atsevišķām nominācijām.

Pēdējo gadu laikā ir palielinājies Talsu novada pašvaldības organizēto konkursu un apbalvojumu pasniegšanas pasākumu skaits, tā nereti radot situācijas, kad atšķirīgu konkursu vai apbalvojumu nominācijas konkurē savā starpā, cīnoties par pretendentiem.

Laikā, kad konkurss „Sakoptākā pilsēta vai pagasts” tika uzsākts, tas bija teju vienīgais, kur pašvaldība varēja izcelt un godināt cilvēkus, kuri ārpus ikdienas darba iegulda novada attīstībā un popularizēšanā, aktīvi iesaistās vietējās kopienas aktivitātēs.

Pēdējo gadu laikā iedzīvotāju sniegums tiek pamanīts un novērtēts konkursā  „Talsu novada uzņēmēju Gada balva”, tiek pasniegti apbalvojumi kultūras un sporta jomā, valsts svētkos tiek godināti „Izcilības”, „Atzinības” un „Goda” balvu saņēmēji.

Jaunu pretendentu izvirzīšana dažādos konkursos un nominācijās ir īpaši sarežģīta nelielajos novada pagastos.

Paredzēts, ka esošo konkursu un apbalvojumu nolikumi tiks pārskatīti, izvērtējot, kuras no „Radi Talsu novadam!” nominācijām būtu tajās iekļaujamas vai kuru nomināciju kritēriji būtu papildināmi.

Konkurss „Radi Talsu novadam!” šo gadu laikā plašākam sabiedrības lokam ir atklājis pārsteidzošas bagātības, ļāvis iepazīt uzņēmīgus un radošus cilvēkus, savas pilsētas un pagasta patriotus: tas ir bijis būtisks pienesums Talsu novada vērtību apzināšanā.