Sabiedrības līdzdalība
gliemezu-lasisanas-talka

18. augusta vakarā pašvaldības rīkotajā seminārā iedzīvotājiem par Spānijas kailgliemežu ierobežošanu Talsu novadā ikviens interesents varēja iegūt informāciju par efektīvāku cīņu ar invazīvo sugu.

Seminārā informāciju sniedza Dr. agr. Arturs Stalažs no Dārzkopības institūta, pašvaldības vides speciāliste Ieva Krotova un savā pieredzē dalījās Talsu novada iedzīvotāji Aina un Haralds Jēkabsoni. Vakarā ap plkst. 21.00  15 brīvprātīgo komanda devās uz Vilkmuižas ezera apkārtni un no runāšanas ķērās pie darbiem jeb gliemežu lasīšanas. Gliemeži sākotnēji cītīgi slēpās karstā laika dēļ, taču ap plkst. 22.00 redzamo gliemežu skaits pieauga. Spānijas kailgliemežu lasīšanas talkā aptuveni 2h laikā tika savākti 20 kg gliemežu. Paldies ikvienam dalībniekam!

Aicinām ikvienu piedalīties brīvprātīgajā kustībā pret Spānijas kailgliemezi un pievienoties nākamajās lasīšanas talkās! Kopā mēs varam!

Plašāka informācija par Spānijas kailgliemežiem un to ierobežošanas iespējām pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes izdotajā bukletā.