Novadā

Talsu novadā no 24. līdz 27. augustam pieredzes apmaiņas vizītē ieradās starptautiskie sadarbības partneri no Prieņu rajona pašvaldības (Lietuva) un Čortkivas pilsētas pārvaldes (Ukraina).

Prieņu rajona pašvaldību pārstāvēja vicemēre Laimute Jančiukiene (Laimutė Jančiukienė) un Prieņu pansionāta vadītāja Inga Barkauskiene (Inga Barkauskienė), no Ukrainas Čortkivas pilsētas pārvaldes Talsu novadu apmeklēja pilsētas mērs Volodimirs Šmatko (Volodymirs Shmatko), domes sekretārs Jaroslavs Dzindra (Yaroslav Dzyndra) un mēra sekretāre Irina Žurba (Iryna Zhurba).

25. augustā Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā tikāmies kopīgā darba sesijā, lai prezentētu un apspriestu jau īstenotus projektus visās trīs sadarbības pašvaldībās. Tas deva iespēju dalīties pieredzē un mācīties no kolēģiem, kā arī identificēt jaunas sadarbības iespējas un projektu idejas nākotnei.

Pēc tam viesi devās aplūkot jau īstenotos Talsu novada projektus – Talsu Valsts ģimnāziju, Talsu Galveno bibliotēku, Kolkas Lībiešu saieta namu, Rojas Jūras zvejniecības muzeju un Rojas brīvdabas estrādi, kā arī tikās ar SIA „Kolkasrags" direktoru Jāni Dambīti. Viesi guva ieskatu dažādās jomās, kas veido novada identitāti un attīstību. Tā bija lieliska iespēja dalīties ar pieredzes stāstiem un mācīties no citu valstu labajām praksēm.

Papildu projektiem un iestādēm, ciemiņi iepazinās arī ar Talsu novada kultūru un viesmīlību, apmeklējot „Mājas kafejnīcu dienu” piedāvājumu „Amatu mājā” jeb Mārtiņa koku fabrikā, un viesi atzina, ka iepriekš neko tamlīdzīgu nav pieredzējuši, un šī ir fantastiska ideja, ko iespējams īstenot arī viņu pilsētā.

Sestdienas vakarā Senās uguns nakts atklāšanas pasākumā Rojas brīvdabas estrādē viesi kāpa uz skatuves un teica atklāšanas uzrunu, baudīja Katrīnas Dimantas koncertu, savukārt noslēgumā Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Čortkivas pilsētas mērs Volodimirs Šmatko un Prieņu rajona pašvaldības vicemēre Laimute Jančiukiene kopīgi iededza ugunskuru jūras krastā, kas radīja īpašu vienotības sajūtu.

Kopumā vizīte bija veiksmīgs solis ceļā uz saprašanos starp valstīm un to kultūrām, radot jaunas sadarbības iespējas un stiprinot pašreizējās attiecības.

Talsu, Prieņu un Čortkivas pārstāvji iededzina kopīgi ugunskuru jūras krastā